آرایشی و زیبایی

نحوه استفاده از هیدروکینون

نحوه استفاده از هیدروکینون

نحوه استفاده از هیدروکینون : ثبات کلیدی برای درمان هایپرپیگمانتاسیون است. شما می خواهید از این ماده هر روز برای حداکثر نتیجه استفاده کنید. تمام دستورالعمل های محصول را به دقت دنبال کنید. مهم است که قبل از اولین برنامه کامل خود یک پچ تست انجام دهید. این به شما این امکان را می دهد که تعیین کنید پوست شما چگونه واکنش نشان می دهد و آیا منجر به عوارض جانبی ناخواسته می شود یا خیر.

برای انجام این:

  • مقدار کمی از محصول را به داخل ساعد خود بمالید.
  • ناحیه مورد نظر را با بانداژ بپوشانید.
  • دست های خود را بشویید تا از لکه دار شدن لباس یا مواد دیگر محصول جلوگیری کنید.
  • 24 ساعت صبر کنید.
  • اگر در این مدت دچار خارش شدید یا سایر تحریکات شدید مصرف را قطع کنید.

نحوه استفاده از هیدروکینون : اگر هیچ عارضه جانبی را تجربه نکردید، باید بتوانید با خیال راحت آن را به روتین مراقبت از پوست خود اضافه کنید. شما باید آن را بعد از پاکسازی و تقویت کننده، اما قبل از مرطوب کننده استفاده کنید.

فقط مقدار کمی از محصول را بردارید و آن را به طور یکنواخت در کل ناحیه پوست بمالید. به آرامی روی پوست خود ماساژ دهید تا کاملا جذب شود. مطمئن شوید که دست های خود را بعد از استفاده می شویید – این کار از تاثیر این محصول بر سایر نواحی پوست یا لکه دار شدن لباس ها و سایر مواد جلوگیری می کند.

هنگام استفاده از این ماده باید از ضد آفتاب نیز استفاده کنید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید نه تنها می تواند هایپرپیگمانتاسیون را بدتر کند، بلکه اثرات درمان هیدروکینون شما را نیز معکوس می کند. کرم ضد آفتاب معمولا آخرین مرحله از مراقبت از پوست است. حتما در طول روز در صورت نیاز مجددا استفاده کنید.

در حالی که ثبات برای حداکثر نتایج مهم است، شما نباید آن را برای مدت زمان طولانی استفاده کنید. اگر بعد از سه ماه هیچ بهبودی مشاهده نکردید، مصرف را قطع کنید. اگر بهبودی را مشاهده کردید، می توانید تا چهار ماه از محصول استفاده کنید و سپس شروع به کاهش مصرف کنید. شما نباید بیش از پنج ماه در یک زمان از آن استفاده کنید.

اگر می خواهید دوباره استفاده از محصول را شروع کنید، دو تا سه ماه قبل از شروع مجدد استفاده صبر کنید.

عوارض و خطرات احتمالی

تا به امروز، هیدروکینون در ایالات متحده بی خطر تلقی می شود. در حال حاضر هیچ مدرک بالینی وجود ندارد که نشان دهد هیدروکینون برای انسان مضر است.

با این حال، عوارض جانبی جزئی هنوز ممکن است. ممکن است در ابتدا باعث افزایش موقت قرمزی یا خشکی شود، به خصوص اگر پوست حساسی دارید. این اثرات باید با عادت کردن پوست شما به محصول محو شوند.

در موارد نادر منبع مورد اعتماد، هیدروکینون باعث ایجاد وضعیتی به نام ochronosis شده است. با پاپول ها و رنگدانه های آبی مایل به سیاه مشخص می شود. این می تواند پس از استفاده طولانی مدت روزانه رخ دهد. به این ترتیب، نباید بیش از پنج ماه از محصولات حاوی این ماده در یک زمان استفاده کنید. (منبع)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *