آرایشی و زیبایی

مزایای استفاده از روغن نارگیل

مزایای استفاده از روغن نارگیل

مزایای استفاده از روغن نارگیل : در حالی که برخی فکر می کنند روغن نارگیل منافذ را می بندد، تحقیقات قابل توجهی نشان می دهد که در واقع ممکن است به درمان آکنه کمک کند. آکنه یک بیماری التهابی است و بسیاری از داروهای مورد استفاده برای درمان آن با هدف قرار دادن و کاهش التهاب کار می کنند.

از آنجایی که روغن نارگیل و اجزای آن ممکن است به کاهش التهاب در بدن کمک کند، ممکن است به درمان آکنه نیز کمک کند. علاوه بر این، خواص ضد باکتریایی اسیدهای چرب با زنجیره متوسط ​​در روغن نارگیل نیز می تواند به کاهش آکنه کمک کند.

مزایای استفاده از روغن نارگیل

مطالعات متعدد نشان داده‌اند که اسید لوریک که تقریباً نیمی از اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل را تشکیل می‌دهد، باکتری‌های مرتبط با آکنه را از بین می‌برد. در واقع، مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی نشان داده اند که اسید لوریک در جلوگیری از رشد باکتری های مولد آکنه موثرتر از بنزوئیل پراکسید است.

همراه با اسید لوریک، اسید کاپریک دارای خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی است. یک مطالعه حیوانی و لوله آزمایش در سال 2014 نشان داد که اسید لوریک و کاپریک هر دو در کاهش التهاب و جلوگیری از آکنه با از بین بردن باکتری ها موفق بودند.

برای به دست آوردن بهترین نتایج، روغن نارگیل باید به طور مستقیم روی پوست در مناطقی که آکنه وجود دارد، استفاده شود.

خلاصه:

خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی روغن نارگیل و اجزای آن می تواند به درمان آکنه کمک کند.

روغن نارگیل می تواند پوست خشک را مرطوب کند

علاوه بر اثرات آن بر آکنه و التهاب، استفاده از روغن نارگیل به پوست شما نیز می تواند به هیدراته نگه داشتن آن کمک کند. یک مطالعه در بیماران با پوست خفیف تا متوسط ​​خشک، اثرات روغن نارگیل را با روغن معدنی مقایسه کرد، نوعی روغن ساخته شده از نفت که اغلب برای درمان پوست خشک استفاده می شود. این مطالعه دو هفته ای نشان داد که روغن نارگیل به طور قابل توجهی آبرسانی پوست را بهبود می بخشد و به اندازه روغن معدنی موثر است.

همچنین نشان داده شده است که به درمان اگزما، یک بیماری پوستی که با بثورات پوسته پوسته و خارش دار مشخص می شود، کمک می کند. مطالعه ای که اثرات روغن زیتون و روغن نارگیل را در 52 بزرگسال مبتلا به اگزما مقایسه کرد، نشان داد که استفاده از روغن نارگیل علاوه بر کمک به درمان اگزما، به کاهش خشکی کمک می کند.

مطالعه دیگری نتایج مشابهی را نشان داد و نشان داد که روغن نارگیل منجر به کاهش 68 درصدی در شدت اگزما می‌شود و به طور قابل‌توجهی موثرتر از روغن معدنی در درمان اگزما است. هیدراته نگه داشتن پوست می تواند به حفظ عملکرد آن به عنوان یک مانع برای جلوگیری از باکتری ها، بهبود زخم ها و حفظ یکپارچگی پوست کمک کند.

خلاصه:

روغن نارگیل می تواند مرطوب کننده موثری باشد و به درمان خشکی پوست و اگزما کمک کند.

روغن نارگیل ممکن است به بهبود زخم کمک کند

چندین مطالعه نشان داده اند که روغن نارگیل ممکن است به بهبود زخم نیز کمک کند. یک مطالعه حیوانی به چگونگی تأثیر روغن نارگیل روی پوست بر بهبود زخم در موش ها پرداخت. این مطالعه نشان داد که درمان زخم‌ها با روغن نارگیل بکر بهبود را تسریع می‌کند، وضعیت آنتی‌اکسیدانی را بهبود می‌بخشد و سطح کلاژن را افزایش می‌دهد، پروتئین مهمی که به بهبود زخم کمک می‌کند.

مطالعه دیگری بر روی حیوانات نشان داد که روغن نارگیل همراه با آنتی بیوتیکی که روی پوست اعمال می شود در التیام زخم های سوختگی موثر است. علاوه بر بهبود بهبود زخم، خواص ضد میکروبی آن نیز ممکن است از عفونت جلوگیری کند، یکی از عوامل خطر اصلی که می تواند روند بهبود را پیچیده کند. (منبع)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *