تناسب اندام و تغذیه

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب دمنوش های گیاهی قرن هاست که هم برای فواید سلامتی و هم برای لذت بردن استفاده می شود. درمان اضطراب برخی افراد ادعا می کنند که برخی از دمنوش های گیاهی دارای خواصی هستند که می توانند به کاهش علائم استرس، اضطراب و سایر نگرانی های مربوط به سلامت روان کمک کنند.این مهم است که به یاد داشته باشید آنچه برای یک نفر کار می کند ممکن است برای شما کارساز نباشد. یافتن چای گیاهی مناسب یا ترکیب چای گیاهی می تواند زمان بر باشد.

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب اگرچه دمنوش‌های گیاهی از نظر فنی با کپسول‌های مکمل، روغن‌ها، تنتورها و سایر داروهایی که ممکن است برای مدیریت اضطراب استفاده کنید متفاوت است، اما تداخلات آن هنوز امکان‌پذیر است. همیشه قبل از افزودن چای گیاهی به برنامه روزانه خود با یک پزشک یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی صحبت کنید.

فواید چای

برخی از چای های گیاهی ممکن است به کاهش استرس و اضطراب گاه به گاه کمک کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به عنوان یک درمان مکمل معمول برای یک بیماری زمینه ای استفاده شوند.

سایر مزایای بالقوه نوشیدن دمنوش های گیاهی مختلف می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • بهبود شرایط خواب و بی خوابی
  • تسکین ناراحتی معده و مشکلات گوارشی
  • بهبود دردهای قاعدگی
  • بهبود حالت تهوع و حالت تهوع صبحگاهی
  • بهبود سطح فشار خون
    در ادامه بخوانید تا بیاموزید که کدام دمنوش ها ممکن است به تسکین و حمایت از احساس کلی رفاه شما کمک کنند.

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب

نعناع فلفلی

این گیاه کلاسیک باغی را می توان برای چیزی بیشتر از چاشنی استفاده کرد. برخی تحقیقات نشان می دهد که این عطر ممکن است احساس ناامیدی، اضطراب و خستگی را کاهش دهد.

تحقیقات جداگانه نشان می دهد که استنشاق بوی روغن نعناع ممکن است به کاهش اضطراب در افرادی که به دلیل حمله قلبی و زایمان در بیمارستان بستری شده اند، کمک کند.

بهترین استفاده برای: چای نعناع فلفلی برای مبارزه با احساسات استرس زای مانند اضطراب مفید است. اگر احساس خستگی می کنید، چای نعناع نیز ممکن است مفید باشد.

بابونه

این گل دیزی مانند مترادف با آرامش است و آن را در میان شناخته شده ترین چای های تسکین دهنده استرس قرار می دهد.

یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که استفاده طولانی مدت از عصاره بابونه به طور قابل توجهی علائم متوسط ​​تا شدید اختلال اضطراب فراگیر (GAD) را کاهش می دهد. با این حال، از بروز علائم بعدی جلوگیری نکرد.

بهترین استفاده برای: همراه با خاصیت آرامش بخش و آرام بخش بابونه، می توان از آن برای کمک به ناراحتی معده و همچنین کاهش درد و التهاب استفاده کرد.معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب

اسطوخودوس

اسطوخودوس به دلیل اثرات تثبیت کننده خلق و خو و آرام بخش آن به طور گسترده ای شناخته شده است. اما آیا می دانستید که ممکن است به اندازه برخی داروها در تسکین اضطراب موثر باشد؟

محققان در یک مطالعه در سال 2010 دریافتند که سیلکسان، یک کپسول خوراکی اسطوخودوس، به اندازه لورازپام در بزرگسالان مبتلا به GAD موثر است.

بهترین استفاده برای: اسطوخودوس می تواند برای کاهش اضطراب و کمک به بهبود شرایط مراقبت از پوست مانند آکنه و سوختگی و همچنین درد و درد در بدن مفید باشد.

کاوا

چای آیینی جزایر اقیانوس آرام، کاوا به طور گسترده ای به عنوان یک درمان اضطراب استفاده می شود. ممکن است با هدف قرار دادن گیرنده های GABA در مغز که مسئول احساس اضطراب هستند، کار کند.

یک بررسی در سال 2018 نشان می‌دهد که قرص‌های عصاره کاوا ممکن است به طور ملایمی در درمان GAD موثر باشد، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که استفاده از کاوا با شرایط پزشکی جدی مانند مشکلات کبدی مرتبط است.

بهترین استفاده برای: کاوا بیشترین استفاده را برای کمک به کاهش علائم GAD دارد.

سنبل الطیب

ریشه سنبل الطیب معمولاً به عنوان یک داروی گیاهی برای بی خوابی و سایر اختلالات خواب استفاده می شود. ممکن است به تسکین بی خوابی ناشی از اضطراب کمک کند، اما تحقیقات منبع معتبر متفاوت بوده است.

یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که عصاره سنبل الطیب در زنانی که تحت یک روش پزشکی قرار می گیرند، اضطراب را کاهش می دهد.

بهترین استفاده برای: سنبل الطیب ممکن است به بهبود بی خوابی و سایر مشکلات سلامتی مانند سردرد و تپش قلب کمک کند.

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب

گوتو کولا

گوتو کولا به عنوان یک داروی سنتی و مقوی در بسیاری از فرهنگ های آسیایی استفاده می شود. اغلب برای کاهش احساس خستگی، اضطراب و افسردگی استفاده می شود.

یک مطالعه در سال 2012 روی موش ها نشان داد که عصاره گوتو کولا ممکن است یک درمان موثر برای اضطراب حاد و مزمن باشد. با این حال، تحقیقات بیشتری برای درک کامل اثرات آن مورد نیاز است.

بهترین استفاده برای: گوتو کولا ممکن است به تسکین اضطراب، افسردگی، استرس، بی خوابی و حتی ممکن است به کاهش علائم بیماری آلزایمر کمک کند.

بادرنجبویه

بادرنجبویه یکی از بستگان نعناع با رایحه لیمو، درمان پرکاربردی برای بی خوابی، اضطراب و افسردگی است. به نظر می رسد با تقویت GABA، یک انتقال دهنده عصبی که استرس را تسکین می دهد، منبع قابل اعتماد کار می کند.

در یک مطالعه در سال 2011 منبع معتبر، بادرنجبویه اکستر نشان داده شد که این عمل به اضطراب خفیف تا متوسط ​​و بی خوابی کمک می کند.

محققان در مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۸ دریافتند که مکمل بادرنجبویه علائم اضطراب، افسردگی، استرس و بی‌خوابی را در افراد مبتلا به بیماری قلبی به نام آنژین کاهش می‌دهد.

بهترین استفاده برای: بادرنجبویه برای کمک به مبارزه با بی خوابی، افسردگی و اضطراب استفاده می شود.

گل ساعتی

گل ساعتی مدتهاست که از منبع معتبر برای بهبود کیفیت خواب استفاده می شود. همچنین ممکن است به کاهش علائم اضطراب کمک کند.

محققان در یک مطالعه در سال 2017 دریافتند که مکمل گل شور و همچنین یک داروی اصلی برای کاهش اضطراب در افرادی که کار دندانپزشکی دارند، موثر است.

بهترین استفاده برای: گل ساعتی ممکن است به بهبود بی خوابی و اضطراب کمک کند و با بهبود سایر مشکلات سلامتی مانند مشکلات معده مرتبط است.

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب

چای سبز

چای سبز سرشار از L-theanine است، اسید آمینه ای که ممکن است اضطراب را کاهش دهد.

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که دانش‌آموزانی که چای سبز می‌نوشیدند نسبت به دانش‌آموزان گروه دارونما به طور مداوم سطوح پایین‌تری از استرس را تجربه کردند.

چای سبز همچنین برای کمک به بهبود تمرکز شناخته شده است، زیرا بر اساس یک منبع مورد اعتماد در سال 2010، ترکیب L-theanine و کافئین موجود در نوشیدنی به این امر کمک می کند.

بهترین استفاده برای: چای سبز ممکن است به کاهش اضطراب و استرس در افرادی که به طور منظم آن را می نوشند کمک کند.

آشواگاندا

آشواگاندا یک گیاه دارویی آیورودا است که گفته می شود به مبارزه با استرس و خستگی کمک می کند.

یک مطالعه در سال 2012 نشان داد که مصرف عصاره ریشه به طور قابل توجهی سطوح استرس را در یک بازه زمانی 2 ماهه کاهش می دهد.

مروری بر مطالعات در سال 2014 همچنین به این نتیجه رسید که عصاره آشواگاندا به کاهش احساسات استرس و اضطراب کمک می کند، اما تحقیقات بیشتری برای تایید این اثرات مورد نیاز است.

بهترین استفاده برای: آشواگاندا یک گیاه سازگار زا است که ممکن است به مدیریت اضطراب کمک کند. همچنین به دلیل داشتن خواص ضد التهابی، ضد استرس و آنتی اکسیدانی شناخته شده است.

ریحان مقدس

ریحان مقدس که به آن تولسی نیز می گویند مربوط به ریحان اروپایی و تایلندی است.

تحقیقات در مورد اثرات آن بر اضطراب یا استرس محدود است. یک مطالعه در سال 2008 نشان داد که مصرف عصاره ریحان مقدس علائم GAD را کاهش می دهد.

بهترین استفاده برای: ریحان مقدس ممکن است برای فواید جسمی و روحی، از جمله اضطراب، درد معده، سرفه و درد آرتریت استفاده شود. با این حال، مطالعات در مورد تأثیر ریحان مقدس محدود است.

زردچوبه

زردچوبه ادویه ای است که به برخی از غذاهای مورد علاقه شما رنگ زرد می دهد. همچنین گیاهی است که برای قرن ها به دلیل خواص درمانی آن در برخی از کشورهای آسیایی استفاده می شود.

زردچوبه سرشار از ترکیب ضدالتهابی کورکومین است. یک بررسی تحقیقاتی در سال 2017 نشان داد که کورکومین ممکن است اثرات ضد اضطراب و ضد افسردگی داشته باشد.

بهترین استفاده برای: زردچوبه سرشار از آنتی اکسیدان است و ممکن است به علائم اضطراب و افسردگی کمک کند.

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب

رازیانه

رازیانه گیاهی است بلند که گلهای زرد رنگی را رویش می دهد. بومی مدیترانه است.

چای رازیانه به طور سنتی برای آرام کردن اضطراب استفاده می شود.

اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است، اما یک مطالعه در سال 2018 نشان داد که رازیانه دارای اثرات ضد اضطراب و ضد افسردگی در افراد یائسه است.

بهترین استفاده برای: رازیانه بهتر است برای مشکلات گوارشی، که علائم رایج اضطراب هستند، استفاده شود. همچنین ممکن است به تسکین بی نظمی های قاعدگی و سرفه کمک کند و می تواند به عنوان ادرار آور استفاده شود.

گل رز

بوی گل رز از دیرباز با آرامش همراه بوده است و حداقل یک مطالعه این را تایید می کند.

محققان در یک مطالعه در سال 2016 دریافتند که رایحه درمانی با گلاب به کاهش احساس اضطراب در افراد مبتلا به مرحله نهایی بیماری کلیوی کمک می کند.

بهترین استفاده برای: چای گل رز ممکن است به بهبود خلق و خو و آرامش کمک کند. همچنین دارای خواص ضد التهابی است و ممکن است به بهبود زخم کمک کند.

جینسینگ

جینسینگ گاهی اوقات به عنوان “جام مقدس” گیاهان شناخته می شود. برخی ادعا می کنند که می تواند اختلال نعوظ، اضطراب و افسردگی را درمان کند.

جینسینگ ممکن است یک درمان جهانی نباشد، اما تحقیقات از فواید خاصی حمایت می کند.

به عنوان مثال، یک مطالعه در سال 2013 نشان می دهد که ممکن است به محافظت از بدن در برابر اثرات استرس کمک کند. برخی از تحقیقات منبع معتبر همچنین نشان می دهد که ممکن است خستگی را کاهش دهد.

بهترین استفاده برای: چای جینسینگ بهترین استفاده برای کمک به مبارزه با استرس و خستگی است.

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب

رازک

رازک تلخ را می‌توانید در نوشیدنی‌های خاصی بچشید، اما رازک چیز تلخی نیست.

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که مصرف مکمل رازک می تواند علائم خفیف افسردگی، اضطراب و استرس را کاهش دهد.

و هنگامی که مکمل های رازک با سنبل الطیب ترکیب می شود، ممکن است کیفیت خواب را نیز بهبود بخشد.

بهترین استفاده برای: رازک برای درمان برخی از نگرانی های مربوط به سلامت روان مانند افسردگی، اضطراب و استرس بهترین استفاده است و همچنین می تواند برای خواب نیز استفاده شود.

شیرین بیان

یک ماده گیاهی محبوب در چای سرماخوردگی و آنفولانزا، ریشه شیرین بیان نیز به یک شیرین کننده و آب نبات رایج تبدیل شده است.

مردم همچنین شیرین بیان را برای کاهش استرس و خستگی مصرف می کنند، اما تحقیقات محدود است.

یک مطالعه در سال 2011 بر روی موش ها نشان داد که عصاره شیرین بیان ممکن است استرس را کاهش دهد.

محققان در مطالعه‌ای در سال 2013 بر روی موش‌ها دریافتند که عصاره شیرین بیان می‌تواند اثرات ضد اضطرابی سنبل الطیب و داروهای ضد اضطراب را افزایش دهد.

بهترین استفاده برای: اگرچه تحقیقات بسیار محدود است، شیرین بیان ممکن است برای کاهش استرس و اضطراب مفید باشد.

گربه ای

گرچه گربه ای یک محرک برای گربه ها است، اما می توان از آن برای ایجاد یک نوشیدنی آرام بخش برای انسان استفاده کرد.

گیاه گربه ای به طور سنتی برای تسکین اضطراب استفاده می شود. حاوی ترکیباتی مشابه ترکیباتی است که در سنبل الطیب یافت می شود، اما مشخص نیست که آیا آنها فواید مشابهی دارند یا خیر.

بهترین استفاده برای: Catnip حاوی nepetalactone Trusted Source است که شبیه به valepotriates موجود در سنبل الطیب است. این ترکیبات ممکن است به کاهش اضطراب و همچنین کمک به مشکلات خواب کمک کنند.

مخمر سنت جان

مخمر سنت جان یکی از داروهای گیاهی مورد مطالعه برای افسردگی است. همچنین ممکن است به علائم اضطراب کمک کند.

این گیاه ممکن است با برخی داروها تداخل داشته باشد یا منجر به عوارض جانبی دیگری شود، بنابراین قبل از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

بهترین استفاده برای: مخمر سنت جان ممکن است به کاهش استرس و هورمون های استرس زا کمک کند. همچنین ممکن است به تسکین علائم افسردگی یا اضطراب کمک کند.

رودیولا

رودیولا اغلب برای مدیریت استرس، اضطراب و برخی اختلالات خلقی استفاده می شود.

اگرچه شواهدی وجود دارد که منبع معتبر این موضوع را تایید می کند، یافته ها در کل منبع معتبر متناقض هستند. تحقیقات بیشتری برای درک واقعی کاربردهای بالقوه آن مورد نیاز است.

بهترین استفاده برای: رودیولا ممکن است به کاهش استرس، مبارزه با خستگی و کاهش علائم افسردگی کمک کند.

فنجان آرامش داروهای سنتی

این چای از گیاهان بابونه، گیاه گربه ای، اسطوخودوس و گل ساعتی استفاده می کند تا فواید زیادی برای افزایش خواب و کاهش استرس ارائه دهد.

بابونه و اسطوخودوس بیشتر برای کمک به اضطراب شناخته شده اند. گرچه گربه ای و گل ساعتی عمدتاً برای بهبود کیفیت خواب استفاده می شوند، اما ممکن است به تسکین اضطراب نیز کمک کنند.

جمهوری چای آرام شوید

همراه با ماده اصلی رویبوس، Get Relaxed شامل گلبرگ های رز، اسطوخودوس، گل ساعتی و بابونه است.

این انتخاب ها ممکن است به رفع اضطراب و استرس خفیف کمک کند. همچنین ممکن است از خواص کلی چای رویبوس برای سلامتی بهره مند شوید.

کاهش استرس یوگی

یوگی دو گزینه برای کاهش استرس ارائه می دهد: یک چای حاوی کاوا کاوا و یک چای حاوی اسطوخودوس.

کاوا کاوا ممکن است اثرات بارزتری بر اضطراب داشته باشد، اما این گیاه با عوارض جانبی خفیفی همراه است.

اسطوخودوس معمولاً فواید ظریف تری ارائه می دهد و احتمال کمتری دارد که عوارض جانبی ایجاد کند.

بامبو ارگانیک Numi

اسطوخودوس ارگانیک یک عنصر کلیدی در بامبو ارگانیک Numi است. اسطوخودوس ممکن است یک اثر تسکین دهنده ملایم داشته باشد و به تسکین اضطراب جزئی کمک کند.

سایر مواد موجود در ترکیب چای عبارتند از: گل سنجد، شیساندرا، برگ زغال اخته، علف لیمو، نعناع، ​​زنجبیل، زالزالک و بامبو.

استرس درمانی لیپتون

استرس درمانی لیپتون حاوی دارچین، بابونه و اسطوخودوس است. همه گیاهان کاهش دهنده استرس قابل توجه هستند، اگرچه بابونه و اسطوخودوس بیشترین پشتیبانی علمی را دارند.

سحن پایانی

اگرچه برخی از چای های گیاهی ممکن است اثر آرام بخش داشته باشند، تحقیقات بیشتری برای ارزیابی کامل مزایای بالقوه آنها مورد نیاز است. دمنوش ها یا مکمل های گیاهی هرگز نباید به جای درمان تجویز شده استفاده شوند.

برخی از دمنوش های گیاهی می توانند عوارض جانبی ناخوشایندی ایجاد کنند، به خصوص زمانی که به مقدار زیاد مصرف شوند. برخی دیگر می توانند منجر به تداخلات خطرناک با داروهای بدون نسخه و تجویزی شوند. بسیاری از چای های گیاهی برای نوشیدن در دوران بارداری بی خطر نیستند.

همیشه باید قبل از نوشیدن دمنوش های گیاهی یا مصرف مکمل های گیاهی با پزشک یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

معرفی بهترین چای ها برای درمان اضطراب

لینک فروشگاه

لینک منبع

 

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *