مراقبت و سلامتی

چای برگ تمشک قرمز

چای برگ تمشک قرمز

چای برگ تمشک قرمز :  سرشار از آنتی اکسیدان است و گاهی اوقات برای کاهش علائم سندرم پیش از قاعدگی استفاده می شود. همچنین ممکن است در دوران بارداری فوایدی داشته باشد، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

تمشک قرمز گیاهی است بومی اروپا و بخش‌هایی از آسیا و به خاطر انواع توت‌های شیرین و مغذی‌اش معروف است. با این حال، برگ‌های آن سرشار از مواد مغذی است و اغلب برای تهیه چای گیاهی که کاربردهای دارویی دارد، استفاده می‌شود.

قرن‌هاست که از برگ‌های تمشک قرمز برای درمان بیماری‌های مختلف و القای زایمان در دوران بارداری استفاده می‌شود. این مقاله به بررسی فواید سلامتی، ایمنی و عوارض جانبی چای برگ تمشک قرمز در دوران بارداری و به طور کلی می پردازد.

فواید آن برای سلامتی

برگ‌های تمشک قرمز سرشار از مواد مغذی هستند و ممکن است فواید سلامتی زیادی داشته باشند.

منبع خوب آنتی اکسیدان

برگ های تمشک قرمز منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها هستند. به طور خاص، آنها سرشار از ترکیبات آنتی اکسیدانی مانند الاژیتانین ها، اسیدهای هیدروکسی بنزوئیک و آنتوسیانین هستند. آنتی اکسیدان ها می توانند به خنثی کردن رادیکال های آزاد مضر و محافظت در برابر التهاب و بیماری های مزمن کمک کنند.

علاوه بر این، برگها حاوی مقادیر کمی از اسیدهای الاژیک هستند که در برخی از مطالعات لوله آزمایش نشان داده شده است که اثرات ضد سرطانی دارند.

در حالی که تحقیقات بیشتری در مورد پتانسیل مبارزه با سرطان برگ های تمشک قرمز مورد نیاز است، نتایج فعلی امیدوارکننده است.

ممکن است علائم سندرم پیش از قاعدگی را کاهش دهد

به دلیل فواید احتمالی آن برای افراد باردار از محبوبیت خاصی برخوردار است. با این حال، به نظر می رسد به افرادی که عادت ماهانه دارند نیز کمک کند.

برخی از افراد از چای برگ تمشک قرمز برای درمان علائم سندرم پیش از قاعدگی (PMS) مانند گرفتگی عضلات، استفراغ، حالت تهوع و اسهال استفاده می کنند. با این حال، این عمدتا توسط شواهد حکایتی پشتیبانی می شود.

در حالی که تحقیقات بیشتری مورد نیاز است و در حال حاضر توصیه خاصی در مورد مقدار نوشیدنی وجود ندارد، نوشیدن مقداری چای برگ تمشک قرمز ممکن است برخی از ناراحتی های چرخه قاعدگی شما را تسکین دهد.

خلاصه

چای برگ تمشک قرمز سرشار از آنتی اکسیدان است که ممکن است خواص ضد سرطانی داشته باشد. برخی گزارش های حکایتی ادعا می کنند که می تواند به تسکین علائم PMS نیز کمک کند، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

در بارداری استفاده می شود

دمنوش های گیاهی در طول تاریخ توسط ماماها برای کمک به برخی از علائم منفی مرتبط با بارداری و زایمان استفاده شده است.

جالب توجه است، یک مطالعه بر روی 121 فرد باردار نشان داد که 38 درصد از آنها گزارش داده اند که از چای برگ تمشک قرمز در دوران بارداری استفاده کرده اند.

در حالی که چای برگ تمشک قرمز معمولاً برای تسهیل زایمان و زایمان در دوران بارداری استفاده می شود، برخی از افراد از این داروی گیاهی برای کمک به حالت تهوع و استفراغ در اوایل بارداری نیز استفاده می کنند.

اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است، برخی ادعا می کنند که چای برگ تمشک می تواند به تقویت رحم، بهبود نتیجه زایمان و جلوگیری از خونریزی بیش از حد پس از زایمان کمک کند.

ممکن است به کوتاه شدن زایمان کمک کند

بسیاری از مردم ادعا می کنند که چای برگ تمشک قرمز به کوتاه شدن زایمان کمک می کند.

یک مطالعه نشان داد که قرص های برگ تمشک مرحله اول زایمان را کوتاه نمی کند. اگرچه مرحله دوم را به طور متوسط 9.59 دقیقه کوتاه کرد، اما از نظر آماری معنی دار نبود. (منبع)

لینک فروشگاه

لینک منبع

 

موفق باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *