تناسب اندام و تغذیه

نمک اپسوم و کاهش وزن

نمک اپسوم و کاهش وزن

نمک اپسوم و کاهش وزن : از زمان کشف آن، مردم به نمک اپسوم به عنوان یک داروی عامیانه روی آوردند و معتقد بودند که می تواند انواع بیماری ها را درمان کند. تخمین زده می شود که نمک اپسوم به دلیل مکانی در انگلستان که در آن کشف شده است، حداقل 400 سال مورد استفاده قرار گرفته است.

اثربخشی حمام نمک اپسوم در دستیابی به مزایای سلامتی قابل بحث است. بسیاری بر این باورند که وقتی در آب با نمک اپسوم محلول حمام می کنید، مواد فعال (منیزیم و سولفات) به سرعت از طریق پوست جذب می شوند.

کسانی که از داروهای مردمی استفاده می کنند معتقدند که این مواد فواید بسیاری برای سلامتی از جمله کاهش وزن دارند.

بررسی منیزیم در سال 2016 در مجله خدمات تغذیه و غذا گزارش داد که هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد منیزیم می تواند به خوبی از طریق پوست شما جذب شود. محققان خاطرنشان کردند که تنها مطالعه‌ای که به طور قطعی توانایی پوست در جذب منیزیم را نشان داده است، کوچک بوده، مورد بررسی قرار نگرفته و تکرار نشده است.

به طور مشابه، در سال 2009، یک مطالعه کوچک اما معتبر منبع مورد اعتماد نیز نشان داد که سولفات منیزیم از طریق پوست شما جذب نمی شود.

با این حال، در یک مطالعه آزمایشی در سال 2017، محققان دریافتند افرادی که از کرم حاوی منیزیم استفاده می‌کردند، در مقایسه با گروهی که از کرمی استفاده می‌کردند که حاوی این ماده معدنی نبود، سطح منیزیم در ادرارشان افزایش یافت.

با وجود شواهد متناقض، اگر شما علاقه مند به امتحان حمام نمک اپسوم برای مدیریت وزن و سایر فواید بالقوه سلامتی هستید، خطر کم است و ممکن است ارزش امتحان کردن را داشته باشد.

فواید نمک اپسوم

مزایای اصلی نمک اپسوم از ترکیبات فعال آن ناشی می شود. اگرچه نمک اپسوم شبیه نمک خوراکی است و نام مشترکی با آن دارد، اما در واقع ترکیبات شیمیایی متفاوتی هستند.

نمک سفره به جای منیزیم و سولفات، سدیم است. با این حال، مواد تشکیل دهنده نمک اپسوم مواد معدنی حیاتی برای بدن هستند و به سختی از طریق رژیم غذایی به دست می آیند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد سعی می کنند آنها را از طریق پوست خود در طول حمام جذب کنند.

به خاطر داشته باشید، مصرف حمام نمک اپسوم باعث کاهش وزن شدید نمی شود، اما می تواند از سبک زندگی سالم شما حمایت کند. مدیریت وزن به بهترین وجه از طریق یک رژیم غذایی متعادل و فعالیت بدنی به دست می آید.

حمام نمک اپسوم برای موارد زیر استفاده شده است:

بهبود مصرف مواد مغذی
از سیستم های سم زدایی بدن پشتیبانی می کند
رفع یبوست
برای آرامش و کاهش استرس، خوردن احساسی را با حمام آب گرم جایگزین کنید

یک بررسی در سال 2009 گزارش داد که سطح منیزیم در غذا در حال کاهش است. اما مصرف غذاهایی که سرشار از منیزیم رژیمی هستند می تواند به افزایش مصرف کمک کند.

سیستم ها و عملکردهای بدن زیر برای عملکرد صحیح به سطوح سالم منیزیم متکی هستند:

قلب و گردش خون
استفاده از انسولین منبع مورد اعتماد
سیستم عصبی
استفاده از سروتونین و تثبیت خلق و خو
سم زدایی و شستشوی فلزات سنگین
نمک اپسوم نیز سرشار از سولفات است. سولفات ها برای موارد زیر مهم هستند:

پروتئین ماهیچه ای کافی
مفاصل سالم
عملکرد دستگاه گوارش
سم زدایی در پانکراس
با کنار هم قرار دادن این فهرست ها، می توانید متوجه شوید که چرا برخی معتقدند حمام نمک اپسوم ممکن است مفید باشد.

با این حال، تحقیقات بیشتری برای تعیین میزان جذب منیزیم و سولفات از آب حمام مورد نیاز است. (منبع)

سایر مزایای بالقوه نمک اپسوم عبارتند از:

آرامش
کاهش تورم و درد عضلات
بهبود گردش خون
ترویج خواب بهتر
پوست شفابخش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *