آرایشی و زیبایی

نحوه استفاده از نمک اپسوم

نحوه استفاده از نمک اپسوم

نحوه استفاده از نمک اپسوم : در اینجا چند مورد از رایج ترین روش های استفاده از نمک اپسوم آورده شده است. متداول ترین استفاده، گرفتن چیزی است که به آن حمام نمک اپسوم می گویند.

برای انجام این کار، 2 فنجان یا حدود 475 گرم نمک اپسوم را در یک وان حمام استاندارد به آب اضافه کنید و بدن خود را حداقل 15 دقیقه خیس کنید.

همچنین اگر می خواهید نمک اپسوم را سریعتر حل کنید، می توانید آن را زیر آب جاری قرار دهید.

در حالی که حمام آب گرم می تواند آرامش بخش باشد، در حال حاضر هیچ مدرک خوبی برای فواید حمام نمک اپسوم وجود ندارد.

زیبایی

نمک اپسوم ممکن است به عنوان یک محصول زیبایی برای پوست و مو استفاده شود. برای استفاده از آن به عنوان لایه بردار، کافی است مقداری را در دست خود قرار دهید، آن را مرطوب کرده و روی پوست خود ماساژ دهید.

برخی افراد ادعا می کنند که این ماده افزودنی مفید برای شستشوی صورت است، زیرا ممکن است به پاکسازی منافذ کمک کند.

فقط 1/2 قاشق چایخوری یا 2.5 گرم، این کار را انجام می دهد. به سادگی آن را با کرم پاک کننده خود ترکیب کرده و روی پوست ماساژ دهید.

همچنین می توان آن را به نرم کننده اضافه کرد و ممکن است به حجم دادن به موهای شما کمک کند. برای این اثر بخش های مساوی نرم کننده و نمک اپسوم را با هم ترکیب کنید. مخلوط را روی موهای خود بمالید و بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس آبکشی کنید.

این استفاده‌ها کاملاً حکایتی هستند و توسط هیچ مطالعه‌ای تأیید نشده‌اند. به یاد داشته باشید که برای همه افراد متفاوت است و ممکن است مزایای گزارش شده را تجربه نکنید.

ملین

نحوه استفاده از نمک اپسوم : نمک اپسوم را می توان از طریق دهان به عنوان مکمل منیزیم یا به عنوان ملین مصرف کرد.

اگرچه هیچ دستورالعمل رسمی برای میزان مصرف وجود ندارد، بسیاری از برندها مصرف 2 تا 6 قاشق چایخوری (10 تا 30 گرم) را در روز، محلول در آب، حداکثر برای بزرگسالان، یا حدود 1 تا 2 قاشق چایخوری (5 تا 10) توصیه می کنند. ز) برای کودکان.

اگر به دوز اختصاصی تری نیاز دارید یا می خواهید دوز را به بیش از آنچه در بسته بندی ذکر شده است افزایش دهید، با پزشک مشورت کنید.

هرگز بیش از حد بالای مصرفی که روی بسته بندی ذکر شده است، مصرف نکنید، مگر اینکه موافقت پزشک را داشته باشید. مصرف بیش از حد نیاز می تواند منجر به مسمومیت با سولفات منیزیم شود.

اگر می خواهید مصرف خوراکی نمک اپسوم را شروع کنید، به آرامی شروع کنید و به تدریج دوز را در صورت نیاز افزایش دهید.

به یاد داشته باشید که نیاز هر فرد به منیزیم متفاوت است. بسته به اینکه بدن شما چه واکنشی نشان می دهد و دقیقاً برای چه چیزی از آن استفاده می کنید، ممکن است به مقدار بیشتری یا کمتر از دوز توصیه شده نیاز داشته باشید.

علاوه بر این، هنگام مصرف نمک اپسوم، حتما از نمک اپسوم خالص و با درجه مکمل استفاده کنید که هیچ گونه بو یا رنگ اضافه ای ندارد.

خلاصه

نمک اپسوم را می توان در حمام حل کرد و به عنوان یک محصول زیبایی استفاده کرد. همچنین می توان آن را با آب به عنوان مکمل منیزیم یا ملین مصرف کرد. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *