تناسب اندام و تغذیه

منابع سالم ویتامین K2

منابع سالم ویتامین K2

منابع سالم ویتامین K2 : برخی از منابع ویتامین K2 ارزش غذایی بالایی دارند که حتی فراتر از محتوای ویتامین K2 آنهاست. اگر به دنبال افزایش مصرف ویتامین K2 از طریق غذاها هستید، زومپانو می‌گوید اینها برخی از بهترین انتخاب‌های شما هستند.

(سویا تخمیر شده)
یک غذای محبوب ژاپنی، ناتو یک غذای بسیار مغذی است. برخی می گویند طعم اکتسابی است. از دانه های تخمیر شده سویا تهیه می شود و بافتی چسبناک یا لزج دارد. به طور سنتی روی برنج سرو می شود.

ناتو علاوه بر اینکه بزرگترین منبع شناخته شده ویتامین K2 است، دارای مواد مغذی مهم دیگری مانند فیبر، پروتئین و آهن است. در اکثر رژیم های غذایی غربی جزء اصلی نیست. حتی رستوران ژاپنی مورد علاقه شما ممکن است آن را سرو نکند. اما ممکن است بتوانید آن را در برخی از فروشگاه های بهداشتی، خواربارفروشی های آسیایی یا خرده فروشی های آنلاین پیدا کنید. شما همچنین می توانید دستور العمل های آنلاین را پیدا کنید تا خودتان آن را درست کنید.

سینه مرغ

منابع سالم ویتامین K2 : سینه مرغ در آن نقطه شیرین غذاهایی است که هم سرشار از ویتامین K2 است، هم کاملاً سالم و به طور سنتی بخشی از یک رژیم غذایی غربی است، حداقل برای افرادی که محصولات حیوانی می خورند.

زومپانو می‌گوید: «اگر می‌خواهید روی یک منبع ویتامین K2 تمرکز کنید، به نظر می‌رسد سینه مرغ یک انتخاب سالم است که به راحتی در دسترس است.

کلم ترش

کلم ترش از کلم تخمیر شده تهیه می شود. مانند سایر غذاهای تخمیر شده، پر از باکتری های خوب است که به حفظ تعادل میکروبیوم روده شما کمک می کند. این بدان معناست که علاوه بر کمک به دریافت ویتامین K2 بیشتر از خوردن آن، از مزایای بهبود سلامت روده نیز بهره مند می شوید. این به بدن شما کمک می کند تا ویتامین K2 بیشتری برای خود بسازد.

شیر تخمیر شده (کفیر)

کفیر که در روسیه و بخش‌هایی از اروپای شرقی محبوب است، یک نوشیدنی لبنی تخمیر شده است که شبیه به یک ماست رقیق است.

زومپانو می‌گوید: «کفیر سرشار از پروبیوتیک‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی است.

کفیر معمولا طعمی تند یا ترش دارد، شبیه شیر ترش. برخی از افراد ترجیح می دهند آن را مستقیما بنوشند. همچنین می توان آن را روی غلات ریخت یا در اسموتی مخلوط کرد.

انتخاب های نسبتا سالم برای ویتامین K2

برخی از غذاهایی که مقادیر زیادی ویتامین K2 دارند، از جمله غذاهایی هستند که نباید در رژیم غذایی شما فراوان باشد. این به این دلیل است که آنها با سایر مضرات تغذیه ای مانند کالری بالا، سدیم و سایر معایب همراه هستند. زومپانو پیشنهاد می کند این غذاها را با احتیاط بیشتری مصرف کنید. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *