آرایشی و زیبایی

استیج 3 سرطان سینه

استیج 3 سرطان سینه

استیج 3 سرطان سینه : مرحله 3 سرطان سینه هم بر سینه و هم غدد لنفاوی زیر بغل تاثیر می گذارد. گاهی اوقات به عنوان سرطان پستان منطقه ای نیز شناخته می شود. بسته به طبقه بندی، میزان بقای 5 ساله 70-86٪ دارد. شنیدن اینکه شما یا یکی از عزیزانتان مبتلا به سرطان سینه در مرحله 3 هستید، می‌تواند منجر به سؤالات زیادی شود – در مورد تشخیص، بقا، درمان‌ها و موارد دیگر.

اولین چیزی که باید بدانید این است که مرحله 3 سرطان پستان به این معنی است که سرطان فراتر از تومور در پستان به غدد لنفاوی گسترش یافته است. احتمالاً به غدد لنفاوی رفته است اما به اندام های مجاور سرایت نکرده است. پزشکان قبلاً مرحله 3 را به دسته های خاص تری (3A، 3B و 3C) و زیرگروه سرطان تقسیم کرده اند، به این معنی که شما کدام نوع سرطان سینه را دارید. نوع سرطان سینه توضیح می دهد که سرطان چگونه رشد می کند و چه درمان هایی احتمالاً مؤثرتر هستند.

پزشکان سرطان سینه مرحله 3 را یک سرطان محلی پیشرفته اما قابل درمان می دانند. گزینه های درمانی و چشم انداز شما به عوامل مختلفی بستگی دارد.

چه مدت می توانید با مرحله 3 سرطان سینه زندگی کنید؟

میزان بقا می تواند گیج کننده باشد. به یاد داشته باشید که آنها منعکس کننده شرایط فردی شما نیستند. با توجه به دفتر آمار ملی انگلستان، میزان بقای نسبی 5 ساله برای مرحله 3 سرطان پستان 70٪ است. این بدان معناست که از 100 نفر مبتلا به سرطان سینه، 70 نفر تا 5 سال پس از تشخیص زنده می مانند.

در ایالات متحده، پایگاه داده نظارت، اپیدمیولوژی و نتایج نهایی که توسط موسسه ملی سرطان نگهداری می شود، طبقه بندی متفاوتی برای سرطان سینه دارد. به جای استفاده از اعداد، به مراحل محلی، منطقه ای و دوردست نگاه می کند. معادل ترین مرحله با مرحله 3 مرحله منطقه ای است، به این معنی که سرطان فراتر از تومور به ساختارهای مجاور یا به غدد لنفاوی گسترش یافته است. نرخ بقای نسبی 5 ساله برای سرطان پستان منطقه ای 86.3٪ منبع مورد اعتماد است. این بدان معناست که از 100 نفر مبتلا به سرطان پستان منطقه ای، حدود 86 نفر تا 5 سال پس از تشخیص زنده می مانند.

چه چیزی امید به زندگی را برای مرحله 3 سرطان سینه تعیین می کند؟

استیج 3 سرطان سینه : به گفته منبع معتبر جامعه سرطان آمریکا، امید به زندگی برای افراد مبتلا به سرطان سینه در حال بهبود است. این نشان می دهد که نرخ بقای فعلی بر اساس افرادی است که حداقل 5 سال پیش تشخیص داده شده و درمان شده اند – و درمان هایی که در آن زمان پیشرفت کرده اند.

امید به زندگی شما در مرحله 3 سرطان سینه یا سرطان پستان منطقه ای به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند:

  • سن
  • سلامت کلی
  • پاسخ به درمان
  • اندازه تومورها

شما باید با پزشک خود در مورد چگونگی تأثیر این عوامل روی شما صحبت کنید. (منبع)

لطفا مقالات مرتبط دیگر را مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *