مراقبت و سلامتی

آیا زنجبیل به رفلاکس اسید کمک می کند؟

آیا زنجبیل به رفلاکس اسید کمک می کند؟

آیا زنجبیل به رفلاکس اسید کمک می کند؟ اگر با سوزش ناشی از رفلاکس اسید سر و کار دارید، احتمالاً درمان های زیادی را برای یافتن تسکین امتحان کرده اید. در حالی که داروهای بدون نسخه و تغییر شیوه زندگی می تواند کمک کننده باشد، درمان های طبیعی مانند زنجبیل نیز ممکن است علائم شما را کاهش دهد.

زنجبیل یک عنصر اصلی در طب چینی است. در دوزهای کم، زنجبیل می تواند به عنوان یک ضد التهاب در سیستم شما عمل کند. با این حال، اگر بیش از حد مصرف کنید، ممکن است علائم خود را بدتر کنید.

فواید زنجبیل چیست؟

  • طرفداران
  • دوزهای کوچک زنجبیل ممکن است تحریکات دستگاه گوارش را تسکین دهد.
  • زنجبیل می تواند احتمال سرازیر شدن اسید معده به مری را کاهش دهد.
  • زنجبیل همچنین می تواند التهاب را کاهش دهد. این ممکن است علائم رفلاکس اسید را از بین ببرد.

زنجبیل سرشار از آنتی اکسیدان ها و مواد شیمیایی است که ممکن است تعدادی از فواید دارویی داشته باشد. گفته می شود که ترکیبات فنلی آن تحریکات دستگاه گوارش را تسکین می دهد و انقباضات معده را کاهش می دهد. این بدان معناست که زنجبیل می تواند احتمال بازگشت اسید از معده به مری را کاهش دهد. زنجبیل همچنین می تواند التهاب را کاهش دهد. مطالعه‌ای در سال 2011 نشان داد که شرکت‌کنندگانی که مکمل‌های زنجبیل مصرف می‌کردند نشانگرهای التهاب را در عرض یک ماه کاهش دادند. این خواص ضد التهابی مورد توجه ویژه محققان است، به ویژه در مورد رفلاکس اسید. این به این دلیل است که التهاب در مری یک مشخصه کلیدی این بیماری است. زنجبیل همچنین ممکن است حالت تهوع را کاهش دهد، از درد عضلانی جلوگیری کند و تورم را کاهش دهد.

آنچه تحقیق می گوید

آیا زنجبیل به رفلاکس اسید کمک می کند؟ اگرچه خواص ضد التهابی زنجبیل ممکن است آن را در برابر رفلاکس اسید موثر کند، اما مبنای پزشکی برای این کار وجود ندارد. در حال حاضر، هیچ مطالعه ای در مورد اینکه آیا زنجبیل یک درمان مناسب برای علائم رفلاکس اسید است یا خیر، وجود ندارد. تحقیقات در مورد زنجبیل در درجه اول به قابلیت های کاهش تهوع آن محدود می شود. محققان هنوز در حال بررسی بی خطر بودن کلی زنجبیل و هرگونه خواص دارویی آن هستند.

نحوه استفاده از زنجبیل برای درمان رفلاکس اسید

زنجبیل را می توان پوست کند، سپس رنده کرد، برش داد، مکعبی کرد یا تراشید تا هنگام پخت استفاده شود. می توان آن را به صورت خام، خیسانده در آب برای تهیه چای زنجبیل مصرف کرد، یا به سوپ، سرخ کردنی، سالاد یا سایر وعده های غذایی اضافه کرد. (منبع)

لطفا مقالات مرتبط دیگر را مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *