مراقبت و سلامتی

نمک اپسوم چیست؟

نمک اپسوم چیست؟

نمک اپسوم چیست؟  ماده ای است که در خیساندن برای درمان دردهای جزئی استفاده می شود. تصور می شود که ماهیچه های خسته را تسکین می دهد و تورم را کاهش می دهد.

به عنوان دارویی که به صورت داخل وریدی تجویز می‌شود، می‌تواند از زایمان زودرس جلوگیری کرده و تشنج‌های ناشی از چندین بیماری از جمله کمبود منیزیم، پره اکلامپسی و اکلامپسی را کاهش دهد.

محبوب ترین استفاده از نمک اپسوم در حمام است. در حالی که شواهد علمی و قوی برای حمایت از اثربخشی آن وجود ندارد، بسیاری از مردم می گویند که با خیساندن در حمام نمک اپسوم برای علائم متعدد تسکین می یابند. بیایید ببینیم چگونه می توانید از آن استفاده کنید.

طرز تهیه حمام نمک اپسوم

نمک های اپسوم در آب حل می شوند. علاقه مندان معتقدند که این باعث می شود منیزیم و سولفات ها به راحتی جذب پوست شوند. چه این برای درمان های مختلف کافی باشد یا نه، نمک اپسوم بی خطر در نظر گرفته می شود. همچنین استفاده از آن آسان، یافتن آسان و ارزان است.

چگونه انجامش بدهیم

نمک اپسوم چیست؟ : حمام آب گرم واقعاً هیچ اشکالی ندارد، اگرچه اگر فشار خون پایین دارید ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. این به این دلیل است که آب داغ می تواند به طور موقت فشار خون را کاهش دهد.

کلینیک مایو به بزرگسالان توصیه می کند از 2 فنجان نمک اپسوم در هر گالن آب گرم استفاده کنند. بیش از این می تواند باعث شود آب احساس لغزنده کند. همچنین ممکن است پوست شما را خشک کند.

غلظت های کمتری که می توانید امتحان کنید عبارتند از:

300 گرم (1.5 فنجان) نمک اپسوم به 1 گالن آب
1 فنجان نمک اپسوم به 1 گالن آب
2 فنجان نمک اپسوم به وان آب اضافه شده است

حداقل 15 دقیقه خیس کنید. اگر برای درد و درد در حمام نمک اپسوم غوطه ور هستید، مطمئن شوید که از آب خیلی داغ استفاده نکنید. این ممکن است به جای کاهش تورم بدتر شود.

راه های دیگر استفاده از نمک اپسوم در خیساندن:

یک حمام سم زدایی ایجاد کنید.
حمام پا سم زدایی ایجاد کنید.
برای استفاده عمومی یک خیس کردن پا را مخلوط کنید.
از آب نمک اپسوم در کمپرس برای استفاده مستقیم روی عضلات دردناک استفاده کنید.
برای حمام خود نمک اپسوم بخرید.

بسیاری از طرفداران نمک اپسوم بر این باورند که مقدار منیزیمی که می تواند از طریق پوست وارد بدن شود، برای کاهش تورم و تسکین درد کافی است. همچنین تصور می شود که نمک اپسوم برای تسکین پوست و کاهش سوزش و خارش موثر است. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *