تناسب اندام و تغذیه

خیارشور در رژیم کتوژنیک

خیارشور در رژیم کتوژنیک : خیارشور به غذای شما ترشی تند و آبدار اضافه می کنند و در ساندویچ ها و برگرها رایج هستند. آنها از غوطه ور کردن خیارها در آب نمک ساخته می شوند و برخی توسط باکتری لاکتوباسیلوس تخمیر می شوند. آب نمک خیارشور را سرشار از سدیم می کند، اما برخی از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر را ارائه می کند. علاوه بر این، خیارشور تخمیر شده ممکن است با افزایش تعداد باکتری های مفید در سیستم گوارش شما از سلامت روده حمایت کنند. با این حال، ممکن است تعجب کنید که آیا خیارشور با رژیم کتوژنیک که بیشتر کربوهیدرات های شما را با چربی جایگزین می کند مناسب است یا خیر.

این مقاله توضیح می دهد که آیا خیارشور کتو پسند هستند یا خیر.

محتوای کربوهیدرات ترشی

رژیم کتو مصرف میوه ها و سبزیجات خاصی را که سرشار از کربوهیدرات هستند به شدت محدود می کند. قابل ذکر است، خیار خام کربوهیدرات بسیار کمی دارد. در واقع، 3/4 فنجان (100 گرم) خیار ورقه شده فقط 2 گرم کربوهیدرات دارد. با 1 گرم فیبر، این مقدار حدود 1 گرم کربوهیدرات خالص را فراهم می کند. کربوهیدرات خالص به تعداد کربوهیدرات های موجود در یک وعده غذایی که بدن شما جذب می کند اشاره دارد. با کم کردن گرم فیبر و الکل قند یک غذا از کل کربوهیدرات آن محاسبه می شود.

با این حال، بسته به نوع ترشی و نام تجاری، فرآیند ترشی می تواند به میزان قابل توجهی تعداد کربوهیدرات ها را در محصول نهایی افزایش دهد – به خصوص اگر شکر به آب نمک اضافه شود. به عنوان مثال، ترشی شوید و ترشی معمولا با شکر درست نمی شوند. یک بخش 2/3 فنجان (100 گرم) از هر کدام معمولاً حاوی 2 تا 2.5 گرم کربوهیدرات و 1 گرم فیبر است – یا یک مقدار ناچیز 1 تا 1.5 گرم کربوهیدرات خالص.

از طرف دیگر، خیارشور شیرین، مانند انواع نان و کره، با شکر درست می شوند. بنابراین، آنها تمایل به کربوهیدرات بیشتری دارند. یک وعده 2/3 فنجان (100 گرم) از انواع مختلف خیارشور برش داده شده مقادیر زیر را از کربوهیدرات خالص فراهم می کند :

  • آب نبات: 39 گرم
  • نان و کره: 20 گرم
  • شیرین: 20 گرم
  • شوید: 1.5 گرم
  • ترش: 1 گرم

خلاصه

ترشی از خیار تهیه می شود که به طور طبیعی کربوهیدرات کمی دارد. با این حال، برخی از انواع حاوی مقادیر زیادی شکر اضافه شده هستند که محتوای کربوهیدرات آنها را افزایش می دهد.

آیا ترشی در رژیم کتو قابل قبول است؟

اینکه آیا خیارشورها با رژیم کتو مناسب هستند تا حد زیادی به نحوه تهیه آنها و تعداد مصرف شما بستگی دارد.

کتو به طور کلی اجازه مصرف 20 تا 50 گرم کربوهیدرات در روز را می دهد. از آنجایی که 2/3 فنجان (100 گرم) خیار شور شیرین شده 20 تا 32 گرم کربوهیدرات خالص بسته بندی می شود، این انواع ممکن است تنها با یک سروینگ میزان کربوهیدرات روزانه شما را برآورده کند یا از آن فراتر رود.

از طرف دیگر، آنهایی که شکر اضافه ندارند، کربوهیدرات بسیار کمتری را به میزان مصرف روزانه شما کمک می کنند. به طور کلی، سعی کنید خود را به محصولات ترشی با کمتر از 15 گرم کربوهیدرات در هر 2/3 فنجان (100 گرم) محدود کنید. این به این معنی است که برای انتخاب انواع شیرینی کمی باید برچسب‌های مواد غذایی را به دقت بخوانید – یا از انواع شیرین‌شده به‌کلی خودداری کنید و فقط شوید و ترشی ترش بخورید.

اگر احساس می‌کنید که نمی‌توانید بدون ترشی‌های شیرین یا نان و کره کار کنید، خودتان را به یک یا دو برش کوچک محدود کنید تا مطمئن شوید که از میزان کربوهیدرات خود تجاوز نمی‌کنید.

در مورد محتوای سدیم و لکتین آنها چطور؟

رژیم کتو تمایل دارد از دست دادن مایعات را افزایش دهد، بنابراین برخی افراد تصور می کنند که افزایش مصرف سدیم از غذاهایی مانند خیارشور ممکن است به حفظ مایعات کمک کند (منبع مورد اعتماد). با این حال، مصرف زیاد سدیم با اثرات منفی بر سلامتی مرتبط است. در واقع، یک مطالعه در ایالات متحده آن را با 9.5 درصد بیشتر خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی مرتبط دانست.

علاوه بر این، خوردن بیش از حد غذاهای شور در رژیم کتو ممکن است جایگزین غذاهای سالم مختلف مانند آجیل، دانه‌ها، میوه‌ها، سبزیجات و غلات کامل شود. برخی افراد همچنین استدلال می‌کنند که ترشی‌ها به دلیل محتوای لکتین، کتو دوست نیستند. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *