تناسب اندام و تغذیه

آیا سوکرالوز سالم تر از شکر است؟

آیا سوکرالوز سالم تر از شکر است؟

آیا سوکرالوز سالم تر از شکر است؟ سوکرالوز حاوی کالری صفر است، بنابراین اغلب به شیرین کننده های کالری مانند شکر سفره و شربت ذرت ترجیح داده می شود. یک وعده دو قاشق چایخوری شکر گرانول حاوی 32.6 کالری است، در حالی که یک قاشق غذاخوری شربت ذرت حاوی 53.4 کالری است.

یک فرد به طور متوسط هر روز حدود 17 قاشق چایخوری شکر افزوده مصرف می کند، بنابراین کالری شکر اضافه شده می تواند به سرعت افزایش یابد. و بیماری قلبی.
پرادا ام، سارایوا ام، گاریدو ام وی، و همکاران. ارتباط درک شده بین مصرف بیش از حد قند و شرایط سلامتی. مواد مغذی.
سوکرالوز به عنوان یک شیرین کننده بدون کالری و بدون قند، اغلب به عنوان یک جایگزین “سالم تر” برای شکر سفره و سایر شیرین کننده ها دیده می شود. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ممکن است سوکرالوز را به افرادی توصیه کنند که به دنبال راهی برای کاهش کالری و کنترل سطح قند خون خود هستند. با این حال، تحقیقات نشان می دهد که شیرین کننده های مصنوعی ممکن است وزن بدن و بروز دیابت نوع 2 را افزایش دهند. برای مثال، مروری بر مطالعاتی که شامل داده‌های روی 405907 نفر می‌شد، نشان داد که مصرف شیرین‌کننده‌های مصنوعی در طی ده سال با افزایش شاخص توده بدنی (BMI)، وزن بدن و دور کمر مرتبط است. شواهد همچنین نشان داد که خطر چاقی، سطح قند خون بالا، سندرم متابولیک، دیابت نوع 2 و بیماری قلبی افزایش می یابد.
آیا سوکرالوز سالم تر از شکر است؟ یکی از تئوری ها در مورد اینکه چرا این اتفاق می افتد این است که مصرف شیرین کننده های مصنوعی ممکن است باعث اختلال بین طعم شیرین و کالری دریافتی شود. غذاهای شیرین معمولا حاوی کالری هستند، بنابراین وقتی طعم شیرین با کالری دریافتی همراه نباشد، بدن کالری مورد انتظار را در جای دیگری جستجو می کند و بیشتر مصرف می کند. با این حال، تحقیقات مختلط است. برخی از مطالعات نشان می دهد که شیرین کننده های مصنوعی ممکن است تنظیم قند خون را بهبود بخشد و وزن بدن را کاهش دهد در حالی که برخی دیگر اثر معکوس نشان می دهند. محققان بر این باورند که این یافته های متناقض ممکن است به دلیل نقص طراحی مطالعه و همچنین فقدان مطالعات مبتنی بر انسان باشد.
در حالی که برای درک اینکه چگونه مصرف شیرین کننده مصنوعی بر وزن بدن و سلامت کلی تأثیر می گذارد به تحقیقات بیشتری نیاز است، ممکن است بهتر باشد مصرف شکر اضافه شده و شیرین کننده های مصنوعی مانند سوکرالوز را کاهش دهید. (منبع)
لطفا مقالات مرتبط دیگر را مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *