تناسب اندام و تغذیه

آیا ترشی برای شما مفید است؟

آیا ترشی برای شما مفید است؟

آیا ترشی برای شما مفید است؟ شاید درباره فواید ترشی و آب ترشی برای سلامتی شنیده باشید. خیار شور و ترش ممکن است به کاهش وزن، دیابت و حتی پیشگیری از سرطان کمک کند. اما ممکن است هشدارهایی در مورد میزان بالای سدیم و افزایش خطر ابتلا به سرطان معده نیز شنیده باشید.

آیا ترشی برای شما مفید است؟

در اینجا چیزی است که باید بدانید تا تصمیم بگیرید که آیا می خواهید ترشی شوید بعدی را که می بینید بنوشید یا بنوشید.

حقایق تغذیه ترشی

پیتر پایپر، کسی که یک تکه فلفل ترشی چید، احتمالاً کل پک را نخورده است. یک پک حدود دو گالن است، ترشی از هر نوع برای یک نفر بسیار زیاد است. بسته به نام تجاری و نوع، حقایق تغذیه می تواند بسیار متفاوت باشد، اما تقریباً همه ترشی ها دارای سدیم بسیار بالایی هستند.

آیا ترشی ها تخمیر می شوند؟

تخمیر یکی از روش های ترشی است، اما همه ترشی ها تخمیر نمی شوند.

هنگامی که سبزیجات و میوه ها تخمیر می شوند، باکتری های سالم قندهای طبیعی را تجزیه می کنند. این فرآیند همان چیزی است که به ترشی های تخمیر شده طعم ترش می دهد. ترشی ها در آب نمک می نشینند و در طول روز تخمیر می شوند.

تخمیر به همین دلیل است که برخی از افرادی که عدم تحمل لاکتوز دارند ممکن است بتوانند ماست بخورند. باکتری خوب موجود در ماست، قندی به نام لاکتوز را تجزیه می کند. این باکتری ها که به نام پروبیوتیک ها نیز شناخته می شوند، غذاها را حفظ می کنند و فواید زیادی برای سلامتی بدن شما دارند.

وقتی خیارشورها تخمیر نمی‌شوند، سرکه طعم آن‌ها را می‌دهد. سرکه خود از طریق فرآیند تخمیر تولید می‌شود، اما فقط سرکه‌هایی که خام و پاستوریزه نشده باقی می‌مانند، مانند سرکه سیب خام، بخش‌هایی از «فرهنگ مادر» را حفظ می‌کنند که این باکتری‌های خوب را فراهم می‌کند.

بیشتر ترشی هایی که در خواربار فروشی پیدا می کنید، ترشی های تخمیر نشده و سرکه ای هستند. در این موارد، خیار سرکه و ادویه ها را خیس می کند. درست کردن آنها در خانه نیز آسان است.

فواید سلامتی

خوردن غذاهای تخمیر شده ممکن است به همه چیز از مقاومت به انسولین تا التهاب کمک کند. کلم ترش، یکی از محبوب ترین غذاهای تخمیر شده در سراسر جهان، دارای فواید ضد سرطانی است، در حالی که خوردن منظم ماست ممکن است خطر چاقی را کاهش دهد.

ترشی‌هایی که تخمیر نشده‌اند هنوز فواید سرکه، ادویه‌ها و خیار را دارند. نوشیدن آب ترشی به دلیل مزایای تبلیغ شده مربوط به گرفتگی عضلات، کاهش وزن، دیابت و موارد دیگر به یک روند تبدیل شده است.

آب ترشی همچنین مورد علاقه کسانی است که از رژیم کتوژنیک پیروی می کنند، که ممکن است برای مدیریت تعادل الکترولیت ها به سدیم بیشتری نیاز داشته باشند.

ترشی ها می توانند مصرف آنتی اکسیدان ها را افزایش دهند. آنتی اکسیدان های طبیعی موجود در تمام میوه ها و سبزیجات به مبارزه با رادیکال های آزاد کمک می کند. رادیکال های آزاد مواد شیمیایی ناپایداری هستند که به طور طبیعی در بدن تشکیل می شوند و با مشکلاتی مانند بیماری قلبی و سرطان مرتبط هستند.

پختن هر غذایی می تواند مواد مغذی حساس به حرارت از جمله آنتی اکسیدان ها را تجزیه کند. ترشی سبزیجات و میوه های خام قدرت آنتی اکسیدانی آنها را حفظ می کند.

سدیم موجود در ترشی

نگهداری هر نوع غذایی مستلزم افزودن نمک است و نمک حدود 5 درصد از بیشتر دستورهای تهیه ترشی را تشکیل می دهد. دو نیزه کوچک تقریباً 600 میلی گرم سدیم دارند که بیش از یک چهارم مقدار توصیه شده روزانه است.

غذاهای ترشی بسیار شور علاوه بر نگرانی برای اکثر افراد مبتلا به فشار خون بالا، ممکن است شما را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان معده قرار دهد. یک بررسی در سال 2015 از تحقیق منبع مطمئن نشان داد که غذاهای پر نمک همراه با آبجو و مشروبات الکلی سفت با خطر سرطان معده مرتبط هستند. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *