مراقبت و سلامتی

چرا به فشار خون مبتلا میشویم ؟

چرا به فشار خون مبتلا میشویم ؟

چرا به فشار خون مبتلا میشویم ؟ فشار خون عبارت است از فشار خون که به دیواره عروق شما فشار می آورد. شریان ها خون را از قلب شما به دیگر قسمت های بدن شما منتقل می کنند.فشار خون شما معمولاً در طول روز بالا و پایین می رود.

چرا به فشار خون مبتلا میشویم ؟ این نمودار فشار خون می تواند به شما کمک کند بفهمید که آیا فشار خون شما در سطح سالم است یا آیا باید اقدامات لازم را برای بهبود اعداد خود انجام دهید.

اعداد فشار خون به چه معناست؟

چرا به فشار خون مبتلا میشویم ؟

فشار خون با استفاده از دو عدد اندازه گیری می شود:

اولین عدد که فشار خون سیستولیک نامیده می شود ، فشار در رگ های شما را هنگام ضربان قلب اندازه گیری می کند.

عدد دوم ، فشار خون دیاستولیک نامیده می شود ، هنگامی که قلب شما بین ضربان ها استراحت می کند ، فشار شریان ها را اندازه گیری می کند.

اگر اندازه گیری 120 سیستولیک و 80 دیاستولیک را نشان می دهد ، می گویید: “120 بیش از 80” یا بنویسید ، “120/80 mmHg”.

اعداد طبیعی فشار خون چیست؟

سطح طبیعی فشار خون کمتر از 120/80 میلی متر جیوه است

چرا به فشار خون مبتلا میشویم ؟

برای پیشگیری یا کنترل فشار خون بالا چه کاری می توانم انجام دهم؟

چرا به فشار خون مبتلا میشویم ؟

بسیاری از افراد مبتلا به فشار خون بالا می توانند با تغییر شیوه زندگی ، فشار خون خود را در محدوده سالم قرار دهند یا تعداد خود را در محدوده سالم نگه دارند. با تیم مراقبت های بهداشتی خود در این مورد صحبت کنید

  • حداقل 150 دقیقه فعالیت بدنی در هفته (حدود 30 دقیقه در روز ، 5 روز در هفته)
  • سیگار نکشیدن
  • رژیم غذایی سالم شامل محدود کردن سدیم (نمک) و الکل
  • حفظ وزن سالم
  • مدیریت استرس
  • در مورد راه های کنترل و جلوگیری از فشار خون بیشتر بدانید.

علاوه بر ایجاد تغییرات مثبت در شیوه زندگی ، برخی از افراد مبتلا به فشار خون بالا برای کنترل فشار خون خود نیاز به مصرف دارو دارند.

درباره داروهای فشار خون بیشتر بدانید.

اگر فکر می کنید فشار خون بالا دارید یا اگر به شما گفته شده است که فشار خون دارید اما آن را تحت کنترل ندارید ، بلافاصله با تیم مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید.

با اقدام برای کاهش فشار خون ، می توانید از خود در برابر بیماری های قلبی و سکته مغزی ، که گاهی اوقات بیماری قلبی عروقی (CVD) نیز نامیده می شود ، محافظت کنید.

دسته های فشار خون

چرا به فشار خون مبتلا میشویم ؟

پنج محدوده فشار خون که توسط انجمن قلب آمریکا شناخته شده است عبارتند از:

طبیعی

فشار خون کمتر از 120/80 میلی متر جیوه در محدوده طبیعی در نظر گرفته می شود. اگر نتایج شما در این دسته قرار می گیرند ، عادت های سالم قلب مانند پیروی از رژیم متعادل و ورزش منظم را رعایت کنید.

مرتفع

افزایش فشار خون زمانی است که قرائت به طور مداوم بین 120-129 سیستولیک و کمتر از 80 میلی متر جیوه دیاستولیک باشد.

افرادی که فشار خون بالا دارند به احتمال زیاد دچار فشار خون بالا می شوند مگر اینکه اقدامات لازم برای کنترل این بیماری انجام شود.

مرحله فشار خون بالا 1

مرحله فشار خون بالا زمانی است که فشار خون به طور مداوم بین 130-139 سیستولیک یا 80-89 میلی متر جیوه دیاستولیک متغیر است.

در این مرحله از فشار خون بالا ، پزشکان احتمالاً تغییر شیوه زندگی را تجویز می کنند و ممکن است افزودن داروهای فشار خون را بر اساس خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی آترواسکلروتیک (ASCVD) مانند حمله قلبی یا سکته در نظر بگیرند.

مرحله فشار خون بالا 2

مرحله فشار خون بالا زمانی است که فشار خون به طور مداوم در محدوده 140/90 میلی متر جیوه یا بالاتر باشد. در این مرحله از فشار خون بالا ، پزشکان احتمالاً ترکیبی از داروهای فشار خون و تغییر شیوه زندگی را تجویز می کنند.

بحران فشار خون بالا

این مرحله از فشار خون بالا نیاز به مراقبت پزشکی دارد. اگر فشار خون شما به طور ناگهانی از 180/120 میلی متر جیوه بیشتر شد ، پنج دقیقه صبر کنید و سپس دوباره فشار خون خود را آزمایش کنید. اگر قرائت شما هنوز به طور غیرمعمول بالا است ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

شما ممکن است دچار یک بحران فشار خون بالا باشید.

اگر فشار خون شما بالاتر از 180/120 میلی متر جیوه است و علائم آسیب احتمالی اعضای بدن مانند درد قفسه سینه ، تنگی نفس ، کمردرد ، بی حسی/ضعف ، تغییر در بینایی یا مشکل در صحبت را تجربه می کنید ، منتظر نباشید تا ببینید آیا فشار شما به خودی خود کاهش می یابد با 115 تماس بگیرید

 

چگونه می توانم بفهمم فشار خون بالا دارم؟

تنها یک راه برای اطلاع از فشار خون بالا وجود دارد: از پزشک یا سایر متخصصان بهداشت بخواهید آن را اندازه گیری کنند. اندازه گیری فشار خون سریع و بدون درد است.

با تیم مراقبت های بهداشتی خود در مورد اندازه گیری منظم فشار خون در خانه صحبت کنید ، که به آن نظارت خود فشار خون (SMBP) نیز گفته می شود.

فشار خون بالا “قاتل خاموش” نامیده می شود زیرا معمولاً هیچ علامت یا علامت هشداردهنده ای ندارد و بسیاری از مردم از وجود آن مطلع نیستند.

رفتار ها

فشار خون پایین که یا علائم یا نشانه هایی ایجاد نمی کند یا فقط علائم خفیف ایجاد می کند به ندرت به درمان نیاز دارد.

در صورت بروز علائم ، درمان بستگی به علت آن دارد. به عنوان مثال ، هنگامی که دارو باعث فشار خون پایین می شود ، درمان معمولاً شامل تغییر یا قطع دارو یا کاهش دوز است.

اگر مشخص نیست که چه چیزی باعث فشار خون پایین می شود یا هیچ درمانی وجود ندارد ، هدف افزایش فشار خون و کاهش علائم و نشانه ها است. بسته به سن ، سلامتی و نوع فشار خون پایین ، می توانید این کار را به چند روش انجام دهید:

از نمک بیشتر استفاده کنید.

متخصصان معمولاً توصیه می کنند نمک را در رژیم غذایی خود محدود کنید زیرا سدیم می تواند فشار خون را گاهی اوقات به طور چشمگیری افزایش دهد. برای افرادی که فشار خون پایین دارند ، این می تواند چیز خوبی باشد.

اما از آنجا که سدیم اضافی می تواند منجر به نارسایی قلبی شود ، به ویژه در افراد مسن ، مهم است که قبل از افزایش نمک در رژیم غذایی خود با پزشک خود مشورت کنید.

آب بیشتری بنوشید.

مایعات حجم خون را افزایش می دهند و از کم آبی بدن جلوگیری می کنند که هر دو در درمان افت فشار خون مهم هستند.
جوراب ساق بلند بپوشید. جورابهای الاستیک که معمولاً برای تسکین درد و تورم وریدهای واریسی استفاده می شود ، می تواند تجمع خون در پاهای شما را کاهش دهد.

برخی از افراد بندهای شکم کش دار را بهتر از جوراب های فشاری تحمل می کنند.

داروها چندین دارو می تواند برای درمان فشار خون پایین که هنگام ایستادن ایجاد می شود (افت فشار خون ارتوستاتیک) استفاده شود. به عنوان مثال ، داروی فلودروکورتیزون ، که حجم خون شما را افزایش می دهد ، اغلب برای درمان این نوع فشار خون پایین استفاده می شود.

پزشکان اغلب از داروی میدودرین (اورواتن) برای بالا بردن سطح فشار خون ایستاده در افراد مبتلا به افت فشار مزمن ارتوستاتیک استفاده می کنند. این کار با محدود کردن قابلیت گسترش رگ های خونی ، که باعث افزایش فشار خون می شود ، عمل می کند.

نتیجه

درمان کاهش فشار خون در افرادی که در معرض خطر بالای بیماری قلبی عروقی هستند (بیش از 15 in در 5 سال) ارزشمند است. هدف از فشار خون سیستولیک زیر 120 میلی متر جیوه می تواند در صورت تحمل درمان و مناسب برای هر بیمار ، حداکثر خطر قلبی عروقی را تضمین کند.

 

لینک فروشگاه

لینک منبع

 

موفق باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *