تناسب اندام و تغذیه

چای سبز در ترکیبات قرص لاغری الفا اسلیم

چای سبز در ترکیبات قرص لاغری الفا اسلیم

چای سبز در ترکیبات قرص لاغری الفا اسلیم این یک محصولی جدید از کشور آمریکا است. قرص آلفا اسلیم کاهش دهنده عالی اشتها  و چربی سوز ترموجنیک  می باشد و به جرات می توان گفت که قوی ترین قرص لاغری مخصوص عزیزانی است که استاپ وزنی کرده اند و کاهش وزن برایشان خیلی سخت و فرسایشی شده است.

چای سبز در ترکیبات قرص لاغری الفا اسلیم کپسول های Alpha Slim Fat Burner به طور معجزه آسایی باعث آب شدن چربی های شکم و دور کمر شده و بر خلاف بسیاری از مکمل های کاهش وزن دیگر باعث لاغر شدن صورت نمی شود. به همین دلیل می توان گفت که آلفا اسلیم اصل بهترین قرص لاغری است که شما می توانید انتخاب کنید.

جهت خرید قرص لاغری الفا اسلیم اصل روی لینک زیر بزنید

قرص لاغری آلفا اسلیم (50عددی) (Alpha Slim) – فروشگاه الماس طب (almasteb.org)

قرص لاغری آلفا اسلیم (50عددی) (Alpha Slim) – فروشگاه الماس طب (almasteb.org)

قرص لاغری آلفا اسلیم (50عددی) (Alpha Slim) – فروشگاه الماس طب (almasteb.org)

ترکیبات قرص لاغری آلفا

چای سبز در ترکیبات قرص لاغری الفا اسلیم

عمده‌ترین ترکیبات طبیعی قرص آلفا اسلیم موارد زیر هستند‎:‎

  • ویدانگا یا فلفل سیاه کاذب
  • عصاره برگ چای سبز
  • گارسینیا
  • قهوه سبز
  • عصاره برگ زیتون
  • تخم کتان
  • گلیسین
  • کافئین
  • تمشک
  • عصاره برگ باکوپا

در این مقاله از چای سبز در قرص لاغری آلفا اسلیم توضیح میدهیم

ترکیبات آلفا اسلی

 

چای سبز در ترکیبات قرص لاغری الفا اسلیم

علت نامگذاری چای سبز

علت نام گذاری چای سبز رنگ سبز، زمرد گونه آن بعد از دم کشیدن است. چای سبز عموما در شرق دور کاشت می شد و در این مناطق نوشیدنی معمول مردم بوده است. قرص لاغری آلفا اسلیم

ترکیبات آلفا اسلیم

عصاره برگ چای سبز

چای سبز در ترکیبات قرص لاغری الفا اسلیم

چای سبز از مفید ترین نوشیدنی های روی زمین بوده و گونهای چای است که همانند چای سیاه، چای سفید و چای اولانگ از برگها وجوانه های کاملیا سیننسیس که فرایند پلاس و تخمیر چای معمولی را نگذارنده به دست می آید. چای سبز بعد از چای سفید کمترین میزان اکسیداسیون را دارد و عمل حرارت دادن و خشک کردن برگ چای بدون گذراندن تخمیر، باعث حفظ کلروفیل داخل برگ میشود. کلروفیل ماده ای است که باعث سبز شدن رنگ برگ گیاه می شود. از این رو چای سبز با کیفیت، نباید برگهای قهوه ای داشته باشد. بنابراین زمانی که چای سبز با کیفیت را دم می کنید، رنگ چای در فنجان باید طیفی از رنگ سبز باشد (روشن یا تیره بودن رنگ چای دم کرده بستگی به زمان ماندنش داخل آب جوش دارد). رنگ طلایی یا قهوه ای چای سبز بعد از دم شدن نشانه کیفیت پایین برگ خشک شده این گیاه است. بعد از دم کشیدن کر اب داغ، برگ چای به رنگ سبز در می آید

 

چای سبز

چای سبز اصالتا محصول چین است اما تولید و توزیع آن به سایر کشورهای شرق آسیا نیز سرایت کرده است. این چای حاوی مقادیری پلی فنل و کاتچین می باشد. این ترکیبات ریزمغذی هایی هستند که به طور طبیعی در غذاها وجود دارند و می تواند مانند آنتی اکسیدان عمل کنند. اپی کاتچین جزء پلی فنل های موجود در این نوع چای است، این ماده برای سلامتی انسان بسیار مفید می باشد. فنلها تولید رادیکال های آزاد که عامل بیماری هستند را کاهش می دهند. همچنین از سلول ها و مولکولها حفاظت می کنند. در چای سبز مواد معدنی وجود دارد که بسیار برای سلامتی مفید هستند.همچنین ال تیامین که در سلامت مغز نقش مهمی دارد در چای سبز وجود دارد. در این نوع چای هیچ ماده سمی یا ماده ای که سلامتی انسان را به خطر بیندازد وجود ندارد، بنابراین نوشیدن آن سلامت ما را تضمین می کند.

به عبارت دیگر چای سبز حاوی آنتی اکسیدان و مواد مغذی است که اثرات قوی بر بدن دارد و مصرف آن موجب به بهبود عملکرد مغز، کاهش شاخص چربی بدن، کاهش خطر ابتلا به سرطان و بسیاری مزایای قابل توجه دیگر برای بدن می شود چای سبز در ترکیبات قرص لاغری الفا اسلیم

 

انواع چای سبز

همانطور که قبلا اشاره شد تفاوت چای سبز و سیاه در مراحل و فرایند تولید آنهاست، چای سیاه تحت مراحل فرآوری رنگ و طعم متفاوتی میگیرد که ناشی از میزان اکسیداسیون آن است که در میزان کافئین و آنتی اکسیدان نهایی موجود در چای تفاوت ایجاد می کند، در صورتی که چای سبز فرآوری نمیشود و در نتیجه رنگ آن حفظ می گردد. گیاه کاملیا سنسیس در ارتفاعات به ویژه در مناطق کوهستانی آسیای شرقی رشد می کند، در فرایند تولید بعضی از چای سبزها برگهای چای به صورت دستی چیده می شوند، تصور بر این است که چای دستچین گسی کمتری دارد و طعم شیرینی بیشتری در زمان نوشیدن احساس می شود و همچنین طعم قوی تری خواهد داشت.

سنچا

از محبوب ترین نوع چای سبز ژاپنی سنچا است، عوامل متعددی بر قیمت این چای تاثیر گذار است. برگهای چای سبز سنچا ابتدا با بخار تماس دارند سپس شکل می گیرند، چای سنچای دم شده رنگ زرد-سبز تولید می کند و طعمی شیرین دارد.

ماچا

ماچا از برگهای چای سبزی که در سایه رشد کردند تهیه میشود این چای میزان کلروفیل بالاتری دارد و در نتیجه باعث میشود رنگ سبز پررنگ تر و شاداب تری داشته باشد. برای تهیه ماچا کل برگ چای را پودر می کنند، پودر ماچا را با آب گرم مخلوط می کنند و به خوبی هم می زنند، طعم این چای نسبت به چای سبز دم شده ملایم تر است و چون برخلاف چای دم کشیده که عصاره چای نوشیده
میشود و در واقع اصل برگها دور انداخته می شود، کل پودر چای خورده میشود و اثرات مفید چای بیشتر به بدن وارد میشود.
چای سبز عموما به صورت برگهای خشک و چای کیسه ای در دسترس است، چای های کیسه ای هم به صورت ساده و هم ترکیبی در دسترس است، که البته جدیدا برگهای چای هم به صورت ترکیبی ارائه می شوند مانند چای سبز و گل یاس که ترکیبی آرامش بخش و خوشطعم است.

چای سبز در ترکیبات قرص لاغری الفا اسلیم

خواص چای سبز

چای سبز حاوی ترکیبات بیولوژیکی است که برای سلامتی انسان مفید است. این چای سبز از یک نوشیدنی ساده است و ترکیبات گیاهی موجود در آن بسیاری از مواد مغذی مورد نیاز بدن را داراست. چای سبز از پلی فنلها غنی است که اثرات ضد التهاب و مبارزه با سرطان را به همراه دارد. ۳۰٪ از وزن چای سبز را پلی فنل تشکیل میدهد.همچنین حاوی مقدار زیادی اپی گالوکاتچین گالات است که یک آنتی اکسیدان فوق العاده قوی است که اختصارا به صورت EGCG نمایش داده میشود. EGCG می تواند میزان رادیکال های آزاد موجود در بدن را کاهش دهد؛ رادیکالهای آزاد در بدن می توانند موجب به وجود آمدن ناهنجاری هایی از قبیل سکته مغزی، سرطان، تومور و … میشود. نقش EGCG در سلامتی انسان بسیار حائز اهمیت است و خوشبختانه یکی از ترکیبات قوی موجود در چای سبز EGCG می باشد.میزان EGCG در چای سبز حدود ۲-۳ برابر میزان آن در چای سیاه است.

چای سبز حاوی آنتی اکسیدان پلی فنل است همچنین حاوی کاتچین EGCG ، این دو آنتی اکسیدان برای سلامتی تاثیرات مختلفی دارند.

چای سبز در ترکیبات قرص لاغری الفا اسلیم

بهبود عملکرد مغز

چای سبز فقط برای بیدار نگه داشتن شما نیست، با مصرف چای سبز شما تمرکز بیشتری خواهید داشت. چای سبز به اندازه قهوه حاوی کافئین نیست اما به مقدار مناسبی از این ماده یعنی کافئین را داراست. برخی افراد با مصرف قهوه و وارد شدن مقدار زیاد کافئین بصورت انفجاری در بدنشان، دچار تلاطم و دلشوره می شوند و در نتیجه نمی توانند از مزایای کافئین استفاده کنند. برای این افراد بهترین انتخاب چای سبز و به خصوص چای ماچاست چرا که میزان کافئین موجود در چای ماچا برای این دسته از افراد بسیار مفید است.

در واقع کاری که کافئین با مغز می کند مهار کردن انتقال دهنده عصبی به نام آدنوزین است، به این ترتیب باعث افزایش تمرکز انتقال دهنده های عصبی مثل دوپامین و نوراپی نفرین میشود. چای سبز علاوه بر کافئین حاوی آمینو اسید تیانین است که می تواند از مانع خونریزی مغزی شود. تیانین موجب افزایش فعالیت مهار کننده های عصبی می شود همچنین موجب افزایش دوپامین و تولید امواج آلفا در مغز میشود. تحقیقات نشان میدهد که کافئین و تیانین اثرات همسویی دارند و مصرف آنها در کنار یکدیگر موجب بهبود فعالیت مغز میشود. بسیاری از افرادی که به صورت منظم از چای سبز استفاده کردند اذعان دارند که انرژی پایدار تری را تجربه کرده اند در صورتی که کافئین موجود در قهوه انفجاری است و به این میزان پایداری انرژی کمتری دارد. ترکیبات موجود در چای سبز می توانند اثرات محافظتی بالقوه روی مغز داشته باشند و می توانند خطر ابتلا به آلزایمر و پارکینسون را کاهش دهند.

بهبود عملکرد مغز

این دو بیماری در واقع از شایع ترین بیماریهای عصب مغزی هستند. چای سبز نه تنها می تواند عملکرد کوتاه مدت مغز را بهبود ببخشد بلکه می تواند از مغز در دوران سالخوردگی نیز محافظت کند.
آلزایمر یکی از شایع ترین بیماریهای عصب مغزی در انسان است و یکی از دلایل اصلی زوال عقل در سنین بالاست. پارکینسون نیز دومین بیماری شایع عصب مغزی است و منجر به مرگ نورون هایی می شود که مسئول تولید دوپامین در مغز هستند. مطالعات نشان می دهند که وجود ترکیبات کاتچین در چای سبز می توانند اثرات محافظتی مختلفی روی نورونها در لوله های آزمایشی و نمونه های آزمایشگاهی حیوانی داشته باشند که به طور بالقوه می تواند منجر به کاهش خطر ابتلا به آلزایمر و پارکینسون شود. ”

قرص لاغری آلفا اسلیم

لینک فروشگاه

لینک منبع

 

موفق باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *