مراقبت و سلامتی

پوست استرس را منعکس می کند

پوست استرس را منعکس می کند

پوست استرس را منعکس می کند : استرس می تواند خود را از طریق بیماری های پوستی مانند آکنه، التهاب و موارد دیگر نشان دهد. چگونه می توانید از استرس تشخیص دهید؟ پوست شما بزرگترین عضو بدن شماست. مسائل بیرونی می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که همه چیز خوب نیست.

در حالی که سرم‌های بطری‌شده و ماسک‌های ورقه‌ای دارای سطح خاصی از جذابیت زیبایی شناختی و تسکین‌دهنده هستند، یک روال مراقبت از پوست جامد ممکن است برای ایجاد آرامش برای سیستم‌های پیچیده بدن شما کافی نباشد.

افزایش جهش در کورتیزول می‌تواند پیام‌هایی را که اعصاب شما تصمیم می‌گیرند ارسال کنند را به هم ریخته و باعث هر چیزی از شیوع کهیر گرفته تا خطوط ریز شود. در حالی که این ارتباط بین استرس و پوست از زمان های قدیم شناخته شده است، مطالعات رسمی نشان می دهد که ارتباط عمیق تر تنها به دو دهه گذشته بازمی گردد.

و بله، رژیم غذایی یا محصولات مراقبت از پوست شما می‌تواند باعث ایجاد نگرانی‌های پوستی شود، اما همچنین مهم است که استرس را به عنوان یک عامل بالقوه در نظر بگیرید – به خصوص اگر جوش‌های پوستی از ناکجاآباد ظاهر شوند یا مدت‌ها پس از آزمایش همه چیز ادامه داشته باشند.

ما هشت راه ثابت شده را بیان کرده ایم که استرس روحی، جسمی و هورمونی پوست شما را تغییر می دهد. اما مهمتر از آن، ما همچنین به شما می گوییم که در مورد آن چه کاری می توانید انجام دهید.

استرس، خورشید و دفاع از پوست خسته

حتی قبل از اینکه به درون خود نگاه کنید، یک عامل تشعشعی وجود دارد که می تواند از نظر فیزیکی به پوست شما فشار وارد کند و دفاع آن را ضعیف کند: اشعه ماوراء بنفش (UV). یک جزء سرطان زا (سرطان زا) قرار گرفتن در معرض نور خورشید، می تواند تأثیر منفی بر پوست داشته باشد. پوست استرس را منعکس می کند

پرتوهای فرابنفش چه به صورت نور طبیعی خورشید و چه به صورت وسایل مصنوعی مانند تخت‌های برنزه کننده، به سلول‌های خونی سیگنال می‌دهند که در تلاش برای ترمیم آن به ناحیه در معرض دید هجوم ببرند. این به صورت آفتاب سوختگی ظاهر می شود. قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه ماوراء بنفش ممکن است منجر به تیره شدن لکه ها، خال ها و حتی سرطان پوست شود. بهترین راه برای مبارزه با اشعه ماوراء بنفش و استرس خورشید استفاده از کرم ضد آفتاب هر روز صبح است. علاوه بر ضد آفتاب‌ها، می‌توانید با آسیب‌های ناشی از نور خورشید از درون به بیرون نیز مقابله کنید. تحقیقات مواد مغذی خاصی را با توانایی تقویت محافظت طبیعی پوست در برابر آفتاب مرتبط کرده است.

لیمونن، یک ماده شیمیایی مشتق شده از پوست مرکبات، برای استفاده در داروهای پیشگیری از سرطان مورد مطالعه قرار گرفته است. خوردن پوست مرکبات ممکن است محافظت در برابر آفتاب را نیز فراهم کند. میوه های سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین C (مانند توت فرنگی و انار) توانایی محافظت از سلول های شما را از آسیب رادیکال های آزاد ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید دارند.

مهم است به خاطر داشته باشید که خوردن این غذاها جایگزین استفاده از ضد آفتاب نمی شود. علاوه بر مصرف غذاهای سرشار از لیمونن، ویتامین C و سایر آنتی اکسیدان ها، همچنان باید از ضد آفتاب استفاده کنید. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *