مراقبت و سلامتی

ورزش هوازی و سلامتی بدن

aerobbics

ورزش هوازی و سلامتی بدن رابطه ای پایاپا با یکدیگر دارند. ورزش هوازی به هر فعالیتی گفته می شود که باعث پمپاژ خون و فعالیت گروه های عضلانی بزرگ می شود. همچنین به عنوان فعالیت قلبی عروقی شناخته می شود. نمونه هایی از ورزش های هوازی عبارتند از:

  • پیاده روی سریع
  • شنا کردن
  • نظافت یا باغبانی سنگین
  • در حال اجرا
  • دوچرخه سواري
  • فوتبال بازی کردن

کارشناسان توصیه می کنند حداقل 150 دقیقه ورزش هوازی متوسط ​​یا 75 دقیقه فعالیت شدید در هفته انجام دهید. پیاده روی سریع یا شنا نمونه هایی از فعالیت متوسط ​​هستند. دویدن یا دوچرخه سواری نمونه هایی از فعالیت های شدید هستند.

اما چرا ورزش هوازی توصیه می شود؟ برای آشنایی با مزایا و دریافت نکاتی درباره راه‌های گنجاندن تمرینات هوازی در روال خود، ادامه مطلب را بخوانید.

چندین مزایا

1. سلامت قلب و عروق را بهبود می بخشد

ورزش هوازی توسط منبع معتبر انجمن قلب آمریکا و اکثر پزشکان به افراد مبتلا به بیماری قلبی یا در معرض خطر ابتلا به آن توصیه می شود. این به این دلیل است که ورزش قلب شما را تقویت می کند و به آن کمک می کند تا خون را به طور موثرتر در سراسر بدن پمپاژ کند.

ورزش قلبی عروقی همچنین می تواند به کاهش فشار خون کمک کند و با افزایش کلسترول لیپوپروتئین با چگالی بالا “خوب” (HDL) و کاهش سطح کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم “بد” (LDL) در خون، شریان های شما را تمیز نگه دارد.

اگر به طور خاص به دنبال کاهش فشار خون و کلسترول هستید، 40 دقیقه ورزش هوازی با شدت متوسط ​​تا شدید را بین 3 تا 4 بار در هفته انجام دهید.

2. فشار خون را کاهش می دهد

ورزش قلبی عروقی ممکن است به شما در مدیریت علائم فشار خون بالا کمک کند. به این دلیل که ورزش می تواند به کاهش فشار خون کمک کند. در اینجا راه های دیگری برای کاهش فشار خون بدون دارو وجود دارد.

3. به تنظیم قند خون کمک می کند

فعالیت بدنی منظم به تنظیم سطح انسولین و کاهش قند خون کمک می کند و در عین حال وزن بدن را کنترل می کند. در یک مطالعه بر روی افراد مبتلا به دیابت نوع 2، محققان دریافتند که هر شکلی از حرکت، هوازی یا بی هوازی، ممکن است این اثرات را داشته باشد.

4. علائم آسم را کاهش می دهد

ورزش هوازی می تواند به افراد مبتلا به آسم کمک کند تا دفعات و شدت حملات آسم را کاهش دهند. با این حال، اگر آسم دارید، باید قبل از شروع یک برنامه ورزشی جدید با پزشک خود صحبت کنید. آنها ممکن است فعالیت ها یا اقدامات احتیاطی خاصی را برای کمک به ایمن نگه داشتن شما در حین تمرین توصیه کنند.

ورزش هوازی و سلامتی بدن

5. درد مزمن را کاهش می دهد

اگر کمردرد مزمن دارید، ورزش‌های قلبی عروقی – به‌ویژه فعالیت‌های کم‌تأثیر، مانند شنا یا ایروبیک در آب – ممکن است به شما کمک کند تا عملکرد و استقامت عضلات پشت را داشته باشید. ورزش همچنین می تواند به کاهش وزن کمک کند، که ممکن است کمردرد مزمن را بیشتر کاهش دهد.

6. به خواب کمک می کند

اگر در خواب شبانه مشکل دارید، ورزش های قلبی عروقی را در ساعات بیداری خود امتحان کنید. یک مطالعه بر روی افراد مبتلا به مشکلات خواب مزمن نشان داد که یک برنامه ورزشی منظم همراه با آموزش بهداشت خواب یک درمان موثر برای بی خوابی است.

شرکت کنندگان به مدت 16 هفته به فعالیت هوازی پرداختند و سپس پرسشنامه هایی را در مورد خواب و خلق عمومی خود تکمیل کردند. گروه فعالیت کیفیت خواب و مدت زمان بهتر و همچنین بهبود در بیداری و سرزندگی در طول روز را گزارش کردند.

با این حال، ورزش خیلی نزدیک به زمان خواب ممکن است خواب را دشوارتر کند. سعی کنید تمرین خود را حداقل دو ساعت قبل از خواب به پایان برسانید.

7. وزن را تنظیم می کند

شاید شنیده باشید که رژیم غذایی و ورزش بلوک های سازنده برای کاهش وزن هستند. اما ورزش هوازی به تنهایی ممکن است به کاهش وزن کمک کند و آن را حفظ کند.

در یک مطالعه، محققان از شرکت کنندگان دارای اضافه وزن خواستند که رژیم غذایی خود را ثابت نگه دارند، اما در جلسات تمرینی شرکت کنند که 5 بار در هفته به مدت 10 ماه 400 تا 600 کالری بسوزاند.

نتایج نشان داد کاهش وزن قابل توجهی بین 4.3 تا 5.7 درصد از وزن اولیه آنها برای مردان و زنان است. اکثر شرکت کنندگان در اکثر جلسات ورزشی خود روی تردمیل راه می رفتند یا می دویدند. اگر به تردمیل دسترسی ندارید، سعی کنید چند پیاده روی سریع یا دویدن در روز داشته باشید، مانند زمان استراحت ناهار یا قبل از شام.

بسته به وزن و سرعت خود، ممکن است برای سوزاندن 400 تا 600 کالری نیاز به پیاده روی یا دویدن تا 4 مایل داشته باشید. کاهش کالری علاوه بر ورزش هوازی می تواند میزان ورزش مورد نیاز برای کاهش وزن را کاهش دهد.

(منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *