آرایشی و زیبایی

هیدروکینون چیست؟

هیدروکینون چیست؟

هیدروکینون چیست؟ هیدروکینون یک عامل روشن کننده پوست است. این پوست را سفید می کند، که می تواند در درمان اشکال مختلف هایپرپیگمانتاسیون مفید باشد. از لحاظ تاریخی، مواردی در مورد ایمنی هیدروکینون وجود داشته است. در سال 1982، سازمان غذا و داروی ایالات متحده این ماده را به عنوان منبع مطمئن ایمن و مؤثر تشخیص داد.

چندین سال بعد، نگرانی در مورد ایمنی، خرده فروشان را بر آن داشت تا هیدروکینون را از بازار خارج کنند. FDA در ادامه کشف کرد که بسیاری از محصولات مورد بحث حاوی آلاینده هایی مانند جیوه هستند. آنها دریافتند که این آلاینده ها در پس گزارشات مربوط به اثرات نامطلوب قرار دارند.

هیدروکینون چیست؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه عملکرد آن، افرادی که ممکن است از استفاده سود ببرند، محصولاتی که باید امتحان کنید و موارد دیگر بیشتر بخوانید.

چگونه کار می کند؟

هیدروکینون با کاهش تعداد ملانوسیت های موجود، پوست شما را سفید می کند. ملانوسیت ها ملانین می سازند که رنگ پوست شما را تولید می کند. در موارد هیپرپیگمانتاسیون، به دلیل افزایش تولید ملانوسیت، ملانین بیشتری وجود دارد. با کنترل این ملانوسیت ها، پوست شما به مرور زمان یکنواخت تر می شود.

به طور متوسط حدود چهار هفته طول می کشد تا این ماده موثر باشد. ممکن است چندین ماه استفاده مداوم طول بکشد تا نتایج کامل را مشاهده کنید. اگر در عرض سه ماه پس از استفاده OTC هیچ بهبودی مشاهده نکردید، با متخصص پوست خود صحبت کنید. آنها ممکن است بتوانند فرمول تجویزی قوی را که با نیازهای شما مناسب تر است توصیه کنند.

چه شرایط پوستی می تواند از آن سود ببرد؟

هیدروکینون برای درمان بیماری های پوستی مرتبط با هایپرپیگمانتاسیون استفاده می شود. این شامل:

  • جای جوش
  • لکه های سنی
  • کک و مک
  • ملاسما

علائم پس از التهاب ناشی از پسوریازیس و اگزما

اگرچه هیدروکینون می تواند به محو شدن لکه های قرمز یا قهوه ای باقی مانده کمک کند، اما به التهاب فعال کمک نمی کند. به عنوان مثال، این ماده می تواند به به حداقل رساندن اسکار آکنه کمک کند، اما تاثیری بر قرمزی ناشی از جوش های فعال ندارد.

آیا برای هر نوع پوست و رنگ پوست ایمن است؟

اگرچه هیدروکینون به طور کلی به خوبی تحمل می شود، چند استثنا وجود دارد. اگر پوست خشک یا حساسی دارید، ممکن است متوجه شوید که هیدروکینون باعث خشکی یا سوزش بیشتر می شود. این معمولاً با تطبیق پوست با مواد تشکیل دهنده کاهش می یابد. افرادی که پوست نرمال یا چرب دارند کمتر دچار این عوارض می شوند.

این ماده روی پوست های روشن بهترین اثر را دارد. اگر رنگ پوستی متوسط تا تیره دارید، قبل از استفاده با متخصص پوست خود صحبت کنید. هیدروکینون در واقع ممکن است هیپرپیگمانتاسیون را در رنگ پوست تیره تر بدتر کند. (منبع)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *