آرایشی و زیبایی

نمک اپسوم: فواید، موارد استفاده

نمک اپسوم: فواید، موارد استفاده

نمک اپسوم: فواید، موارد استفاده : نمک اپسوم را می توان به عنوان مکمل، نمک حمام یا محصول زیبایی استفاده کرد. همچنین با عوارض جانبی بسیار کمی همراه است و ممکن است چندین فواید بالقوه برای سلامتی ارائه دهد.

نمک اپسوم یک درمان محبوب برای بسیاری از بیماری ها است. مردم از آن برای کاهش مشکلات سلامتی مانند درد عضلانی و استرس استفاده می کنند. همچنین در صورت استفاده مناسب مقرون به صرفه، استفاده آسان و بی ضرر است. این مقاله مروری جامع بر نمک اپسوم، از جمله فواید، کاربردها و عوارض جانبی آن ارائه می‌کند.

نمک اپسوم چیست؟

نمک اپسوم به عنوان سولفات منیزیم نیز شناخته می شود. این یک ترکیب شیمیایی است که از منیزیم، گوگرد و اکسیژن تشکیل شده است. نمک اپسوم برخلاف نامش ترکیبی کاملاً متفاوت از نمک خوراکی است. به احتمال زیاد به دلیل ساختار شیمیایی آن “نمک” نامیده می شد.

ظاهری شبیه به نمک خوراکی دارد و اغلب در حمام حل می شود، به همین دلیل است که ممکن است آن را به عنوان نمک حمام نیز بشناسید. در حالی که ظاهر آن شبیه به نمک خوراکی است، طعم آن به طور مشخص متفاوت است. نمک اپسوم بسیار تلخ و ناخوشایند است.

برخی افراد هنوز آن را با حل کردن نمک در آب و نوشیدن آن مصرف می کنند. با این حال، به دلیل طعم آن، احتمالاً نمی خواهید آن را به غذا اضافه کنید.

صدها سال است که از این نمک برای درمان بیماری هایی مانند ناهنجاری های الکترولیت، یبوست و اکلامپسی استفاده می شود. متأسفانه، اثرات آن بر بسیاری از شرایط دیگر به خوبی مورد بررسی قرار نگرفته است.

بیشتر فواید گزارش شده نمک اپسوم به منیزیم آن نسبت داده می شود، ماده معدنی که بسیاری از مردم به اندازه کافی از آن استفاده نمی کنند.

نمک اپسوم را می توانید به صورت آنلاین و در اکثر داروخانه ها و خواربار فروشی ها پیدا کنید. معمولاً در داروخانه یا منطقه آرایشی قرار دارد.

خلاصه

نمک اپسوم – که با نام نمک حمام یا سولفات منیزیم شناخته می شود – یک ترکیب معدنی است که اعتقاد بر این است که فواید زیادی برای سلامتی دارد.

چگونه کار می کند؟

نمک اپسوم: فواید، موارد استفاده : هنگامی که نمک اپسوم در آب حل می شود، یون های منیزیم و سولفات آزاد می کند.

ایده این است که این ذرات می توانند از طریق پوست شما جذب شوند و منیزیم و سولفات را برای شما فراهم کنند – که عملکردهای مهم بدن را انجام می دهند.

علیرغم ادعاها برعکس، هیچ مدرک خوبی مبنی بر اینکه منیزیم یا سولفات ها از طریق پوست به بدن شما جذب می شوند وجود ندارد.

با این حال رایج ترین استفاده از نمک اپسوم در حمام است، جایی که به سادگی در آب حمام حل می شود.

همچنین می‌توان آن را به عنوان یک ماده آرایشی روی پوست استفاده کرد یا به عنوان یک ملین یا مکمل منیزیم از طریق دهان مصرف کرد. با این حال، به دلیل اثرات ملین آن، اگر هدف شما جلوگیری از کمبود آن باشد، ممکن است به عنوان یک مکمل منیزیم انتخاب ایده آلی نباشد. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *