آرایشی و زیبایی

نحوه درمان هاپرپیگمانتاسیون

نحوه درمان هاپرپیگمانتاسیون

نحوه درمان هاپرپیگمانتاسیون : متخصص پوست می تواند علت هایپرپیگمانتاسیون شما را تشخیص دهد. آنها سابقه پزشکی شما را درخواست می کنند و یک معاینه فیزیکی برای تعیین علت انجام می دهند. در برخی موارد، بیوپسی پوست می تواند علت را محدود کند.

داروهای تجویزی موضعی می توانند برخی از موارد هایپرپیگمانتاسیون را درمان کنند. این دارو معمولا حاوی هیدروکینون است که پوست را روشن می کند.

با این حال، استفاده طولانی مدت از هیدروکینون موضعی (بدون هیچ گونه وقفه ای در استفاده) می تواند باعث تیره شدن پوست شود که به عنوان اکرونوز شناخته می شود. بنابراین بهتر است از هیدروکینون موضعی فقط تحت نظر یک متخصص پوست استفاده کنید تا بتواند به درستی شما را در مورد نحوه استفاده از دارو بدون هیچ گونه عوارض جانبی راهنمایی کند.

استفاده از رتینوئیدهای موضعی نیز به روشن شدن لکه های تیره پوست کمک می کند. هر دوی این داروها ممکن است چند ماه طول بکشد تا نواحی تیره را روشن کند. مراقبت در منزل شامل استفاده از ضد آفتاب نیز می شود. کرم ضد آفتاب تنها مهم ترین عامل در بهبود بیشتر علل هایپرپیگمانتاسیون است. به دنبال:

  • یک ضد آفتاب مسدود کننده فیزیکی، ترجیحا با اکسید روی به عنوان ماده اصلی فعال
  • حداقل SPF 30 تا 50
  • پوشش طیف گسترده

روزانه از ضد آفتاب استفاده کنید. اگر در معرض نور خورشید هستید، آن را هر 2 ساعت یک بار تجدید کنید – اگر عرق می کنید یا شنا می کنید، بیشتر اوقات. همچنین اختلالات پوستی وجود دارد که نور مرئی ممکن است در تداوم هیپرپیگمانتاسیون نقش داشته باشد، مانند ملاسما.

نحوه درمان هاپرپیگمانتاسیون : در این صورت، به دنبال ضد آفتاب معدنی باشید که دارای اکسید آهن نیز باشد، که می تواند نور مرئی را مسدود کند. روزانه استفاده کنید. از لباس‌های ضد آفتاب حاوی SPF استفاده کنید. لباس های حاوی SPF را به صورت آنلاین خریداری کنید.

پزشک شما همچنین ممکن است درمان لیزر یا لایه برداری شیمیایی را برای کاهش هایپرپیگمانتاسیون، بسته به علت هایپرپیگمانتاسیون، پیشنهاد کند.

چگونه از هایپرپیگمانتاسیون جلوگیری می شود؟

همیشه نمی توان از هایپرپیگمانتاسیون جلوگیری کرد. با این حال، شما می توانید از خود محافظت کنید:

  • استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 30
  • پوشیدن کلاه یا لباسی که جلوی نور خورشید را بگیرد
  • اجتناب از آفتاب در طول روز که شدیدترین زمان است، که معمولاً از 10 صبح تا 4 بعد از ظهر است.
  • اجتناب از برخی داروها نیز ممکن است به جلوگیری از هیپرپیگمانتاسیون کمک کند.

چشم انداز هیپرپیگمانتاسیون چیست؟

هایپرپیگمانتاسیون به طور کلی مضر نیست و معمولاً نشانه یک وضعیت پزشکی جدی نیست.

در برخی موارد، نواحی تیره به خودی خود با محافظت از آفتاب خوب محو می شوند. در موارد دیگر، درمان تهاجمی تری مورد نیاز است. هیچ تضمینی وجود ندارد که لکه های تیره به طور کامل محو شوند، حتی با درمان. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *