تناسب اندام و تغذیه

نحوه درمان نیش زنبور عسل

نحوه درمان نیش زنبور عسل

نحوه درمان نیش زنبور عسل : می تواند سریع اتفاق بیفتد. یک دقیقه همه بچه ها در یک روز گرم و بهاری بیرون با آرامش بازی می کنند. دقیقه بعد یک فریاد نافذ نشان می دهد که یکی از آنها توسط یک زنبور نیش زده شده است. برای کمک به کاهش هراس، مهم است که بدانید برای درمان نیش زنبور چه باید کرد – و چه کاری انجام ندهید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که نیش را به سرعت خارج کنید. هر چه نیش بیشتر در پوست بماند، زهر بیشتری آزاد می کند و به درد و تورم فرد می افزاید.

برای درمان نیش زنبور، زنبور یا هورنت، متخصصان پوست نکات زیر را توصیه می کنند:

آرام بمان. اگرچه بیشتر زنبورها معمولاً فقط یک بار نیش می زنند، زنبورها و هورنت ها می توانند دوباره نیش بزنند. اگر نیش زدید، با آرامش از منطقه دور شوید تا از حملات اضافی جلوگیری کنید.

نحوه درمان نیش زنبور عسل : نیش را بردارید. اگر نیش در پوست شما باقی مانده است، آن را با خراشیدن روی آن با ناخن یا یک تکه گاز بردارید. هرگز برای از بین بردن نیش از موچین استفاده نکنید، زیرا فشردن آن می تواند باعث آزاد شدن سم بیشتری در پوست شما شود.

نیش را با آب و صابون بشویید.

برای کاهش تورم از یک بسته سرد استفاده کنید. با این حال، اگر تورم به قسمت‌های دیگر بدن شما مانند صورت یا گردن منتقل شد، فوراً به اورژانس بروید، زیرا ممکن است واکنش آلرژیک داشته باشید. سایر علائم واکنش آلرژیک عبارتند از دشواری تنفس، حالت تهوع، کهیر یا سرگیجه.

مصرف داروهای مسکن بدون نسخه را در نظر بگیرید. نیش زنبور، زنبور و هورنت دردناک است. مسکن هایی مانند استامینوفن یا ایبوپروفن می توانند به تسکین درد کمک کنند. همیشه دستورالعمل های روی برچسب را دنبال کنید و از دوز صحیح استفاده کنید.

اگرچه اکثر مردم واکنش‌های شدیدی به نیش زنبور عسل نشان نمی‌دهند، بهتر است در صورت بروز علائم جدی‌تر، مراقب افرادی باشید که نیش زده‌اند. اگر متوجه علائم واکنش آلرژیک شدید، یا اگر شما یا شخصی که می‌شناسید چندین بار نیش خورده است – به خصوص اگر کودک است – فوراً به پزشک مراجعه کنید. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *