آرایشی و زیبایی

نحوه درمان آکنه توسط متخصصین پوست

نحوه درمان آکنه توسط متخصصین پوست

نحوه درمان آکنه توسط متخصصین پوست :  یک داروی تجویزی برای آکنه شدید این نوع آکنه باعث ایجاد کیست ها و ندول های عمیق و دردناکی می شود که می تواند به اندازه یک مداد پاک کن یا بزرگتر باشد. با از بین رفتن این آکنه، زخم ها اغلب ظاهر می شوند.

درمان آکنه شدید ممکن است دشوار باشد. هنگامی که سایر درمان ها در پاکسازی پوست ناکام باشند، ایزوترتینوئین ممکن است یک گزینه باشد. درمان با ایزوترتینوئین اغلب منجر به پاکسازی طولانی مدت آکنه می شود که می تواند برای برخی از بیماران دائمی باشد.

نام های تجاری ایزوترتینوئین شامل Absorica®، Amnesteem®، Claravis®، Myorisan®، و Zenatane™ است. برخی افراد این دارو را Accutane® می نامند. این یک مارک ایزوترتینوئین است که دیگر در دسترس نیست.

هشدار: وقتی این دارو را از یک سایت آنلاین خریداری می کنید که نیازی به نسخه ندارد، سلامتی خود را در معرض خطر جدی قرار می دهید.

یک دوره درمان حدود چهار تا پنج ماه طول می کشد. گاهی اوقات، یک دوره درمان زمان کمتر یا کمی زمان بیشتری می برد. متخصصان پوست درمان را برای هر بیمار تنظیم می کنند.

نحوه درمان آکنه توسط متخصصین پوست : ایمنی شما اولین نگرانی متخصص پوست است. به دلیل عوارض جانبی احتمالی، متخصص پوست با شما در مورد خطرات و مزایای ایزوترتینوئین و در مورد سلامتی شما صحبت خواهد کرد.

این به متخصص پوست شما کمک می کند تا تصمیم بگیرد که آیا این دارو برای شما مناسب است یا خیر. اگر چنین باشد، متخصص پوست شما مطالب آموزشی را با شما به اشتراک خواهد گذاشت. این می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا می خواهید ایزوترتینوئین مصرف کنید یا خیر.

اگر شما و متخصص پوستتان تصمیم بگیرید که ایزوترتینوئین انتخاب مناسبی برای شماست، متخصص پوست شما را در یک برنامه مدیریت ریسک به نام iPLEDGE® REMS ثبت نام می کند. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) این برنامه را اجرا می کند که به موارد زیر کمک می کند:

از شروع مصرف ایزوترتینوئین در دوران بارداری توسط بیمار جلوگیری کنید.

هنگام مصرف ایزوترتینوئین از باردار شدن بیمار جلوگیری کنید.

این برنامه همچنین به متخصص پوست شما کمک می کند تا هنگام مصرف ایزوترتینوئین شما را تحت نظر داشته باشد. یک نسخه برای عرضه 30 روزه ایزوترتینوئین خوب است. برای دریافت نسخه دیگری، باید:

هر 30 روز یک بار به متخصص پوست خود مراجعه کنید تا ویزیت بعدی را به صورت حضوری یا از راه دور انجام دهید.

بیمارانی که می توانند باردار شوند باید چند احتیاط اضافی را رعایت کنند:

قبل و در حین مصرف ایزوترتینوئین تست های بارداری لازم را انجام دهید.

از باردار شدن خودداری کنید. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *