آرایشی و زیبایی

موارد منع استفاده از هایلورانیک اسید

موارد منع استفاده از هایلورانیک اسید

موارد منع استفاده از هایلورانیک اسید : اسید هیالورونیک می تواند برای افراد با هر نوع پوستی کار کند – حتی افرادی که پوست حساسی دارند یا مستعد جوش زدن هستند. همچنین در صورت بارداری یا شیردهی، استفاده از اسید روی پوست بی خطر است. متخصصان پوست می توانند توصیه های شخصی و توصیه های محصول را برای نوع پوست یا نگرانی شما ارائه دهند.

موارد منع استفاده از هایلورانیک اسید

آیا تمام محصولات هیالورونیک اسید ایجاد شده یکسان هستند؟

به صحنه مراقبت از پوست فعلی نگاه کنید، هیالورونیک اسید را در همه چیز از سرم ها و مرطوب کننده ها گرفته تا مکمل های خوراکی و تزریقی پیدا خواهید کرد. اما همه محصولات حاوی مقدار یکسان هیالورونیک اسید نیستند یا اثرات یکسانی ندارند.

غلظت های مختلف اسید

برخی از محصولات دارای اسید – یا شکل نمک آن، هیالورونات سدیم – به عنوان عنصر ستاره هستند. آنها دارای غلظت اسید بالاتری هستند زیرا هدف اصلی آنها تامین هیدراتاسیون و حمایت از پیری است. برخی دیگر شامل مقدار کمتری هستند که به عنوان یک مرطوب کننده عمل می کند تا به اهداف متفاوتی از درمان جوش های آکنه گرفته تا رنگ پوست در شب کمک کند.

وزن های مولکولی مختلف

همچنین ممکن است وزن‌های مولکولی مختلفی را روی برچسب‌های سرم و کرم مشاهده کنید. دکتر رینا الله، متخصص پوست که در فیلادلفیا کار می کند، توضیح می دهد: «اسید هیالورونیک در اندازه های مختلف وجود دارد.

می‌گوید: «به هر مولکولی یک وزن مولکولی اختصاص داده می‌شود، که به طور معکوس به عمق نفوذ مولکول به پوست مربوط می‌شود». هرچه وزن مولکولی کمتر باشد، مولکول ها می توانند عمیق تر شوند.

می افزاید: «هیالورونیک اسید با وزن مولکولی بالا به جای اینکه به عمق پوست نفوذ کند، به احتمال زیاد لایه ای روی سطح پوست ایجاد می کند. به عبارت دیگر، اثر آن ممکن است به اندازه اثر یک اسید با وزن مولکولی کمتر دوام نیاورد. و همانطور که توماس اشاره می کند، “مواد با مولکول های بزرگتر اغلب در نشان دادن نتایج مشکل دارند.”

یک مطالعه در مقیاس کوچک منبع معتبر، منتشر شده در سال 2011، این موضوع را تایید می کند. پس از آزمایش وزن‌های اسید هیالورونیک متعدد، محققان دریافتند فرمول‌های با وزن مولکولی پایین “با کاهش قابل توجه عمق چین و چروک مرتبط هستند، که ممکن است به دلیل توانایی‌های نفوذ بهتر باشد.”

پرکننده ها

برخی از متخصصان پوست ممکن است اسید هیالورونیک را مستقیماً به پوست شما تزریق کنند تا چین و چروک ها را صاف کرده و به طور کلی پوست شما را هیدراته و جوان کند.

این پرکننده‌ها نسبت به محصولات موضعی حمایت موثرتری از پیری ایجاد می‌کنند، اما عوارض جانبی احتمالی مانند کبودی و تورم دارند.

در یک محصول باید به دنبال چه موادی باشید؟

هنگامی که به دنبال یک محصول خوب هیالورونیک اسید هستید، می توانید چند نکته را در نظر داشته باشید.

اول، توماس می‌گوید، بدانید که هیالورونیک اسید در محصولاتی که هدف آن‌ها رطوبت‌رسانی است، بهترین استفاده است. فراموش نکنید که ممکن است به عنوان هیالورونات سدیم ذکر شود – نسخه ای که تمایل دارد ارزان تر باشد اما اندازه مولکول آن کوچکتر است. دوم، از هر چیزی که دارای ترکیبات خشن مانند الکل و عطر یا هر چیزی با غلظت اسید بالا باشد خودداری کنید.

فری توضیح می‌دهد: «اکثر کرم‌ها، لوسیون‌ها و سرم‌های آرایشی بدون نسخه (OTC) مبتنی بر آب هستند و حاوی کمتر از ۲ درصد اسید هیالورونیک هستند. مرطوب‌کننده‌هایی با سطوح مرطوب‌کننده بسیار بالا در واقع می‌توانند منجر به افزایش از دست دادن آب از پوست شوند. در اینجا یک مثال عالی است که در آن بیشتر همیشه بهتر نیست.” و سوم، هر مرطوب کننده مناسب باید بتواند از خروج آب از پوست و تبخیر آن در هوا جلوگیری کند. همانطور که فری می گوید، “موثرترین مرطوب کننده ها همچنین حاوی موادی به نام انسداد هستند” که این کار را انجام می دهند. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *