مراقبت و سلامتی

محافظت از پوست در برابر تغییرات آب و هوایی

محافظت از پوست در برابر تغییرات آب و هوایی

محافظت از پوست در برابر تغییرات آب و هوایی : با توجه به تغییر آب و هوا و محیط شما، پیروی از این روش ها به شما کمک می کند تا از پوست خود به بهترین شکل ممکن مراقبت کنید.

همیشه از ضد آفتاب استفاده کنید

مهم ترین کاری که می توانید برای پوست خود در برابر اشعه ماوراء بنفش انجام دهید، استفاده از کرم ضد آفتاب است، حتی زمانی که فکر نمی کنید به آن نیاز دارید. هر زمان که در فضای باز هستید از کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید. حتی در روزهای ابری و اگر فقط 10 دقیقه بیرون هستید اعمال می شود.

این ضروری است که ابتدا از پوست خود مراقبت کنید. در صورت امکان، می توانید از ضد آفتاب مناسب برای صخره ها نیز استفاده کنید. مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۸ توسط ابتکار بین‌المللی صخره‌های مرجانی و دولت سوئد انجام شد، به این نتیجه رسید که کرم‌های ضد آفتاب معمولی تأثیر منفی بر صخره‌های مرجانی جهان دارد.

از ساعات اوج مصرف خودداری کنید

لیر به مردم پیشنهاد می‌کند که در گرم‌ترین بخش روز، بین ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر، زیر نور خورشید قرار نگیرند.

اگر نمی‌توانید از این ساعات دوری کنید، کرم ضدآفتاب با SPF بالاتر بپوشید و هر 60 تا 90 دقیقه یکبار آن را تجدید کنید.

کیفیت هوا را بررسی کنید

قبل از گذراندن وقت در فضای باز، کیفیت هوا را بررسی کنید. می توانید کیفیت هوا را از طریق وب سایت ها و برنامه های مختلف، از جمله برنامه AirNow آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) بررسی کنید.

استفاده از سیستم تصفیه هوا در خانه شما نیز یک اقدام عالی است.

هیدراته بمانید

این یکی ضروری است، تغییر آب و هوا به کنار. هیدراته ماندن به پوست شما کمک می کند تا حالت ارتجاعی خود را حفظ کند.

اگر می توانید، به جای خرید آب بطری، از یک بطری آب قابل استفاده مجدد استفاده کنید تا تلاش های خود را برای هیدراتاسیون پایدار نگه دارید.

غذاهای غنی از ویتامین بخورید

یک مطالعه در سال 2019 اهمیت ویتامین E و ویتامین C را در سلامت پوست، به ویژه در محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش نشان می دهد. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش باعث کاهش سطح ویتامین E و C در پوست می شود. ویتامین C همچنین با خنثی کردن رادیکال های آزاد از پوست در برابر آسیب های اکسیداتیو محافظت می کند. محافظت از پوست در برابر تغییرات آب و هوایی

علاوه بر این، سطح ویتامین E با افزایش سن کاهش می یابد. برای مبارزه با این، مطمئن شوید که مقدار زیادی از غذاهای غنی از آنتی اکسیدان را در رژیم غذایی خود بگنجانید، از جمله:

 • هویج
 • سبزیجات
 • بلوبری
 • هندوانه
 • از ویتامین ها و مکمل ها استفاده کنید

اگرچه مصرف مکمل های خوراکی ویتامین E یا ویتامین C به تنهایی هیچ فایده ای را نشان نداد، اما مطالعات کاهش التهاب ناشی از اشعه ماوراء بنفش را هنگام مصرف همزمان گزارش کردند.

بر اساس تحقیقات سال 2019، رژیم غذایی فاقد سلنیوم می تواند منجر به آسیب ناشی از استرس اکسیداتیو و در نتیجه پیری زودرس شود. همان مطالعه اشاره کرد که مصرف یک پروبیوتیک خوراکی باعث تسریع بهبود عملکرد سیستم ایمنی پوست پس از قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش می شود.

روده و پوست ارتباط نزدیکی دارند، بنابراین مصرف یک پروبیوتیک ممکن است به سلامت روده و سلامت پوست کمک کند.

از ویتامین های موضعی استفاده کنید

آلودگی و سایر عوامل استرس زای محیطی می توانند به آسیب رادیکال های آزاد کمک کنند. استفاده موضعی می تواند به خنثی کردن رادیکال های آزاد و پیشگیری و درمان تغییرات پوستی کمک کند. در حالی که هر دو ویتامین E و ویتامین C اثرات مثبتی را نشان داده‌اند، بسیاری از مطالعات اشاره می‌کنند که ویتامین C مورد استفاده همراه با ویتامین E در محافظت در برابر عوامل استرس‌زا در فضای باز موثرتر است.

این دو ویتامین با هم عمل می کنند و مانع از آن می شوند:

 • آسیب اشعه ماوراء بنفش
 • پیری نور ناشی از اشعه ماوراء بنفش
 • سرطان پوست
 • التهاب پوستی ناشی از آلاینده ها
 • تخریب کلاژن
 • لباس محافظ و کلاه بپوشید

مشکل فقط گرما و اشعه ماوراء بنفش نیست. همچنین این چیزی است که در آن گرما می پوشیم که می تواند خطر آفتاب سوختگی و سرطان پوست ما را افزایش دهد.

مردم تمایل دارند در ماه های گرم زمان بیشتری را با لباس های محافظ کمتر در خارج از منزل سپری کنند. استفاده از کرم ضد آفتاب و محدود کردن قرار گرفتن در معرض آن بسیار عالی است، اما پوشیدن لباس‌های محافظ و پوشش سر در هنگام بیرون رفتن نیز مفید است. لباس‌های UPF (عامل محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش) را برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید در نظر بگیرید. پارچه باید UPF 30 داشته باشد تا واجد شرایط دریافت مهر توصیه بنیاد سرطان پوست باشد، اما آنها UPF 50+ را ترجیح می دهند. کلاه های لبه پهن و محکم بافته شده بهترین نوع برای محافظت در برابر آفتاب هستند.  (منیع)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *