آرایشی و زیبایی

متخصصین پوست چگونه گال را تشخیص می دهند؟

متخصصین پوست چگونه گال را تشخیص می دهند؟

متخصصین پوست چگونه گال را تشخیص می دهند؟ متخصص پوست اغلب می تواند با معاینه بصری پوست بیمار از سر تا پا، گال را تشخیص دهد. برای اطمینان از ابتلای بیمار به گال، متخصص پوست ممکن است مقداری از پوست را بردارید. این بدون درد است. متخصص پوست پوست را روی یک لام شیشه ای قرار می دهد و زیر میکروسکوپ به لام نگاه می کند. اگر متخصص پوست شما کنه گال یا تخم آنها را ببیند، مطمئناً شما گال دارید.

متخصصین پوست چگونه گال را درمان می کنند؟
برای خلاص شدن از شر گال، درمان ضروری است. دارویی که گال را درمان می کند فقط با تجویز پزشک در دسترس است.

چه کسی نیاز به درمان دارد؟
فرد مبتلا به گال و تمام افرادی که با آن فرد تماس نزدیک داشته اند نیاز به درمان دارند. حتی افرادی که هیچ علامت یا علامتی ندارند باید تحت درمان قرار گیرند. این تنها راه برای جلوگیری از شیوع جدید گال هفته ها بعد است. افرادی که باید تحت درمان قرار گیرند عبارتند از:

همه کسانی که با آن شخص زندگی می کنند

شرکای جنسی اخیر

بیشتر افراد را می توان با دارویی که به پوست خود می زنند درمان کرد. این داروها اغلب برای تمام پوست از گردن به پایین استفاده می شود. نوزادان و کودکان خردسال اغلب نیاز به درمان برای پوست سر و صورت خود نیز دارند. یک متخصص پوست دستورالعمل های خاصی را ارائه می دهد که باید دنبال شود.

بیشتر داروها قبل از خواب استفاده می شود. پس از بیدار شدن بیمار، دارو شسته می شود. ممکن است لازم باشد این روند را یک هفته بعد تکرار کنید.

پیروی از دستورالعمل های متخصص پوست بسیار مهم است. درمان پوست بیشتر از زمان توصیه شده می تواند بثورات و خارش را بدتر کند.

داروهایی که ممکن است تجویز شوند عبارتند از:

کرم پرمترین (5%): این دارو اغلب برای درمان گال تجویز می شود، این دارو برای درمان بیماران 2 ماهه به بالا و زنان باردار مورد تایید FDA است.

کرم یا لوسیون کروتامیتون (10%): این دارو برای درمان گال در بزرگسالان تایید شده است، این دارو معمولاً به دو کاربرد نیاز دارد. شما برنامه دوم را 24 ساعت پس از اولی اعمال می کنید.

لوسیون بنزیل بنزوات (25%): ممکن است برای درمان گال پوسته شده استفاده شود.

مایع اسپینوساد (0.9%): همچنین برای درمان شپش تایید شده است، این یک درمان جدیدتر برای گال است. این دارو برای درمان گال در بیماران 4 سال و بالاتر تایید شده است.

پماد گوگرد (5٪ – 10٪): در حالی که بسیاری از بیماران از بو خوششان نمی آید، این درمان را می توان در نوزادان کمتر از 2 ماه استفاده کرد.

لوسیون لیندان (1%): اگرچه FDA برای درمان گال تایید شده است، این دارو معمولاً تنها زمانی استفاده می شود که سایر درمان های گال با شکست مواجه شوند. در دوران بارداری و شیردهی نباید مصرف شود.

درمان گال گسترده

متخصصین پوست چگونه گال را تشخیص می دهند؟ : گال که بیشتر بدن را می پوشاند و گال پوسته دار اغلب به داروی قوی تری نیاز دارند. بیمار مبتلا به این نوع گال ممکن است نسخه ایورمکتین دریافت کند. این دارو را می توان برای کودکان و بیماران HIV مثبت تجویز کرد. برخی از بیماران فقط باید یک دوز مصرف کنند، اما بسیاری از بیماران برای درمان گال نیاز به دو یا سه نوبت دارند. قرص ها معمولا هر دو هفته یک بار مصرف می شوند.

هنگامی که گال بسیاری از افراد را در خانه سالمندان، مرکز مراقبت های طولانی مدت و سایر موسسات آلوده می کند، ایورمکتین ممکن است برای همه افرادی که در معرض خطر ابتلا به گال هستند تجویز شود.

سایر علائم و نشانه ها

برخی از بیماران به درمان دیگری نیز نیاز دارند. متخصص پوست ممکن است تجویز کند:

آنتی هیستامین: برای کنترل خارش و کمک به خواب.

لوسیون پراموکسین: برای کنترل خارش.

آنتی بیوتیک: برای از بین بردن عفونت.

کرم استروئیدی: برای کاهش قرمزی، تورم و خارش.

نتیجه

درمان می تواند از شر کنه ها خلاص شود، علائمی مانند خارش را از بین ببرد و عفونت ایجاد شده را درمان کند. برای چند روز اول تا یک هفته، بثورات و خارش می تواند در طول درمان بدتر شود. در عرض چهار هفته، پوست شما باید بهبود یابد.

اگر پوست شما در عرض 4 هفته بهبود نیافت، ممکن است هنوز مایت داشته باشید. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *