آرایشی و زیبایی

لایه برداری پوست بدن

لایه برداری پوست بدن

لایه برداری پوست بدن : هنگام لایه برداری از نواحی حساس بدن، از جمله صورت، مراقب باشید. لایه برداری بیش از حد این نواحی می تواند منجر به خشکی، قرمزی و خارش شود.

صورت

نوع لایه بردار مورد استفاده برای صورت بستگی به نوع پوست شما دارد. برای لایه برداری مکانیکی صورت خود با یک اسکراب، با انگشت به آرامی روی پوست بمالید. با حرکات دایره ای کوچک مالش دهید. با آب ولرم بشویید.

برای یک لایه بردار شیمیایی که مایع است، با یک پد پنبه ای یا پارچه شستشو استفاده کنید. برای تعیین اینکه کدام نوع لایه برداری برای پوست شما بی خطر است، با یک متخصص پوست کار کنید.

بازوها و پاها

ساده ترین راه برای لایه برداری بازوها و پاهایتان با یک برس، اسفنج یا دستکش است. این می تواند به خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست و تحریک گردش خون کمک کند. به دنبال اسکراب بدن در داروخانه محلی یا آنلاین خود بگردید و با آن زیر دوش کف کنید. همچنین می توانید مسواک زدن خشک را امتحان کنید.

پا و دست

اسکراب و لایه بردار برای لایه برداری پا و دست وجود دارد. همچنین می توانید از سنگ پا برای لایه برداری پا استفاده کنید. می توانید از لوفا یا برس بدن برای لایه برداری خط بیکینی و ناحیه تناسلی خود استفاده کنید. همیشه این کار را زیر دوش آب گرم انجام دهید تا ابتدا پوست نرم شود. اسکراب را به آرامی بمالید و سپس کاملا بشویید.

چند وقت یکبار باید لایه برداری کنید

اینکه چند وقت یکبار لایه برداری کنید به نوع پوست و نوع لایه برداری که استفاده می کنید بستگی دارد. برای مثال برخی از لایه بردارهای شیمیایی می توانند قوی باشند. به طور کلی لایه برداری پوست یک تا دو بار در هفته کافی است تا برای پوست های خشک موثر باشد.

پوست های چرب ممکن است نیاز به لایه برداری مکرر داشته باشند. از لایه برداری بیش از حد خودداری کنید زیرا می تواند منجر به قرمزی و تحریک شود. اگر به کمک نیاز دارید تا بفهمید چند بار لایه برداری برای شما بی خطر است، با متخصص پوست خود صحبت کنید.

فواید لایه برداری

مزایای لایه برداری عبارتند از:

  • از بین بردن سلول های مرده پوست
  • بهبود گردش خون
  • تشویق به چرخش پوست و در نتیجه پوستی روشن تر
  • باعث جذب بهتر مرطوب کننده ها و سرم ها می شود
  • چه زمانی لایه برداری را متوقف کنیم

اگر متوجه شدید پوستتان قرمز، ملتهب، پوسته پوسته شده یا تحریک شده است، لایه برداری را متوقف کنید. اگر از برخی داروها یا محصولات مخصوص آکنه از جمله رتینول و بنزوئیل پراکسید نیز استفاده می کنید، از لایه برداری خودداری کنید. ممکن است پوست شما را بدتر کند یا منجر به جوش شود. (منبع)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *