مراقبت و سلامتی

فواید عصاره انگور در کنترل سرطان

فواید عصاره انگور در کنترل سرطان

فواید عصاره انگور در کنترل سرطان : ممکن است خطر سرطان را کاهش دهد. علل سرطان پیچیده است، اگرچه آسیب DNA یک ویژگی اصلی است. مصرف زیاد آنتی اکسیدان ها، مانند فلاونوئیدها و پروآنتوسیانیدین ها، با کاهش خطر ابتلا به سرطان های مختلف مرتبط است.

فواید عصاره انگور در کنترل سرطان

فعالیت آنتی اکسیدانی GSE پتانسیل مهار رده های سلولی سینه، ریه، معده، سلول های سنگفرشی دهان، کبد، پروستات و پانکراس را در محیط های آزمایشگاهی نشان داده است. در مطالعات حیوانی نشان داده شده است که GSE اثر انواع مختلف شیمی درمانی را افزایش می دهد. به نظر می رسد GSE در مقابل استرس اکسیداتیو و سمیت کبد محافظت می کند در حالی که شیمی درمانی را روی سلول های سرطانی هدف قرار می دهد.

بررسی 41 مطالعه حیوانی نشان داد که GSE یا پروآنتوسیانیدین ها سمیت و آسیب ناشی از سرطان را در همه مطالعات به جز یک مطالعه کاهش می دهند. به خاطر داشته باشید که پتانسیل ضد سرطانی و پیشگیری کننده شیمیایی GSE و پروآنتوسیانیدین های آن ممکن است مستقیماً به افراد مبتلا به سرطان قابل انتقال نباشد. مطالعات بیشتری در مورد انسان مورد نیاز است.

خلاصه

در مطالعات آزمایشگاهی، GSE نشان داده است که سرطان را در انواع مختلف سلول های انسانی مهار می کند. همچنین به نظر می رسد که GSE سمیت ناشی از شیمی درمانی را در مطالعات حیوانی بدون تأثیر منفی بر درمان کاهش می دهد. تحقیقات بیشتر مبتنی بر انسان مورد نیاز است.

ممکن است از کبد شما محافظت کند

کبد شما نقش مهمی در سم زدایی مواد مضر وارد شده به بدن شما از طریق داروها، عفونت های ویروسی، آلاینده ها، الکل و غیره ایفا می کند. به نظر می رسد GSE اثر محافظتی بر روی کبد شما دارد.

در مطالعات لوله آزمایش، GSE التهاب را کاهش داد، آنتی اکسیدان ها را بازیافت کرد و در برابر آسیب رادیکال های آزاد در طول قرار گرفتن در معرض سم محافظت کرد. آنزیم کبدی آلانین آمینوترانسفراز (ALT) یک شاخص کلیدی سمیت کبدی است، به این معنی که وقتی کبد آسیب ببیند، سطح آن افزایش می یابد.

در یک مطالعه، به 15 نفر مبتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی و متعاقبا سطوح بالای ALT به مدت 3 ماه GSE داده شد. آنزیم‌های کبدی به‌صورت ماهانه پایش شدند و نتایج با مصرف ۲ گرم ویتامین C در روز مقایسه شد. پس از 3 ماه، گروه GSE کاهش 46٪ در ALT را تجربه کرد، در حالی که گروه ویتامین C تغییر کمی نشان داد.

خلاصه

به نظر می رسد GSE از کبد شما در برابر سمیت و آسیب ناشی از دارو محافظت می کند. با این حال، مطالعات انسانی بیشتری مورد نیاز است. بهبود زخم و ظاهر را افزایش می دهد چندین مطالعه حیوانی نشان داده اند که GSE می تواند به بهبود زخم کمک کند.

مطالعات انسانی نیز امیدوار کننده است.

در یکی از این مطالعات، به 35 فرد بزرگسال سالم که تحت عمل جراحی جزئی قرار گرفته بودند، کرم 2% GSE یا دارونما داده شد. کسانی که از کرم GSE استفاده کردند پس از 8 روز بهبود کامل زخم را تجربه کردند، در حالی که گروه دارونما 14 روز طول کشید تا بهبود یابد.

این نتایج به احتمال زیاد به دلیل سطوح بالای پروآنتوسیانیدین در GSE است که باعث آزاد شدن فاکتورهای رشد در پوست می شود. در یک مطالعه 8 هفته ای دیگر بر روی 110 مرد جوان سالم، یک کرم GSE 2% ظاهر، خاصیت ارتجاعی و محتوای سبوم پوست را بهبود بخشید که می تواند به کاهش علائم پیری کمک کند. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *