مراقبت و سلامتی

عصاره هسته انگور چه فوایدی دارد؟

عصاره هسته انگور چه فوایدی دارد؟

عصاره هسته انگور چه فوایدی دارد؟ می تواند عملکرد کلیه را بهبود بخشد، کلیه های شما به ویژه در معرض آسیب اکسیداتیو هستند که اغلب غیر قابل برگشت است. مطالعات حیوانی نشان داده است که GSE ممکن است با کاهش استرس اکسیداتیو و آسیب التهابی، آسیب کلیه را کاهش دهد و عملکرد را بهبود بخشد.

در یک مطالعه، به 23 نفر مبتلا به نارسایی مزمن کلیه، روزانه 2 گرم GSE به مدت 6 ماه داده شد و سپس با یک گروه دارونما مقایسه شد. پروتئین ادرار 3 درصد کاهش یافت و فیلتراسیون کلیه 9 درصد بهبود یافت.

این بدان معناست که کلیه‌های گروه آزمایش بسیار بهتر از کلیه‌های گروه دارونما قادر به فیلتر کردن ادرار بودند.

GSE ممکن است از آسیب ناشی از استرس اکسیداتیو و التهاب محافظت کند، بنابراین سلامت کلیه ها را ارتقا می دهد.

می تواند رشد عفونی را مهار کند

عصاره هسته انگور چه فوایدی دارد؟ GSE خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی امیدوار کننده ای را نشان می دهد. مطالعات نشان داده اند که GSE از رشد باکتری های متداول موجود در غذا، از جمله کمپیلوباکتر و E. coli، که هر دو اغلب مسئول مسمومیت غذایی شدید و ناراحتی های شکمی هستند، جلوگیری می کند.

در مطالعات آزمایشگاهی، GSE 43 سویه باکتری استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به آنتی بیوتیک را مهار می کند. کاندیدا یک قارچ مخمر مانند رایج است که گاهی اوقات می تواند منجر به رشد بیش از حد کاندیدا یا برفک دهان شود. GSE به طور گسترده در طب سنتی به عنوان یک درمان برای کاندیدا استفاده می شود.

در یک مطالعه، به موش‌های مبتلا به کاندیدیازیس واژینال، محلول GSE داخل واژینال هر 2 روز به مدت 8 روز داده شد. عفونت پس از 5 روز مهار شد و پس از 8 از بین رفت. متأسفانه، مطالعات انسانی در مورد توانایی GSE برای کمک به درمان عفونت ها هنوز وجود ندارد.

خلاصه

GSE ممکن است انواع میکروب ها را مهار کند و در برابر سویه های باکتریایی مقاوم به آنتی بیوتیک، بیماری های باکتریایی ناشی از غذا و عفونت های قارچی مانند کاندیدا محافظت کند.

ممکن است خطر سرطان را کاهش دهد

علل سرطان پیچیده است، اگرچه آسیب DNA یک ویژگی اصلی است. مصرف زیاد آنتی اکسیدان ها، مانند فلاونوئیدها و پروآنتوسیانیدین ها، با کاهش خطر ابتلا به سرطان های مختلف مرتبط است. فعالیت آنتی اکسیدانی GSE پتانسیل مهار رده های سلولی سینه، ریه، معده، سلول های سنگفرشی دهان، کبد، پروستات و پانکراس را در محیط های آزمایشگاهی نشان داده است. در مطالعات حیوانی نشان داده شده است که GSE اثر انواع مختلف شیمی درمانی را افزایش می دهد.

به نظر می رسد GSE در مقابل استرس اکسیداتیو و سمیت کبد محافظت می کند در حالی که شیمی درمانی را روی سلول های سرطانی هدف قرار می دهد. بررسی 41 مطالعه حیوانی نشان داد که GSE یا پروآنتوسیانیدین ها سمیت و آسیب ناشی از سرطان را در همه مطالعات به جز یک مطالعه کاهش می دهند.

به خاطر داشته باشید که پتانسیل ضد سرطانی و پیشگیری کننده شیمیایی GSE و پروآنتوسیانیدین های آن ممکن است مستقیماً به افراد مبتلا به سرطان قابل انتقال نباشد. مطالعات بیشتری در مورد انسان مورد نیاز است. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *