آرایشی و زیبایی

عصاره انگور چه خواصی دارد؟

عصاره انگور چه خواصی دارد؟

عصاره انگور چه خواصی دارد؟ ممکن است سطح کلاژن و استحکام استخوان را بهبود بخشد افزایش مصرف فلاونوئید ممکن است سنتز کلاژن و تشکیل استخوان را بهبود بخشد. به عنوان یک منبع غنی از فلاونوئیدها، GSE ممکن است به افزایش تراکم و استحکام استخوان شما کمک کند.

عصاره انگور چه خواصی دارد؟

در واقع، مطالعات حیوانی نشان داده است که افزودن GSE به یک رژیم غذایی با کلسیم کم، استاندارد یا با کلسیم بالا می‌تواند تراکم استخوان، محتوای مواد معدنی و استحکام استخوان را افزایش دهد. آرتریت روماتوئید یک بیماری خود ایمنی است که منجر به التهاب شدید و تخریب استخوان و مفاصل می شود.

مطالعات حیوانی نشان داده است که GSE ممکن است تخریب استخوان را در آرتریت خودایمنی التهابی سرکوب کند. GSE همچنین به طور قابل توجهی درد، خار استخوانی و آسیب مفاصل را در موش های مبتلا به استئوآرتریت کاهش داد، سطح کلاژن را بهبود بخشید و از دست دادن غضروف را کاهش داد. علیرغم نتایج امیدوارکننده از تحقیقات حیوانی، مطالعات انسانی وجود ندارد.

خلاصه

مطالعات حیوانی نتایج امیدوارکننده‌ای را در مورد توانایی GSE برای کمک به درمان بیماری‌های آرتریت و ارتقای سلامت کلاژن نشان می‌دهد. با این حال، تحقیقات مبتنی بر انسان وجود ندارد.

با افزایش سن از مغز شما پشتیبانی می کند

تصور می شود ترکیب فلاونوئیدها از خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی شروع بیماری های عصبی مانند بیماری آلزایمر را به تاخیر می اندازد یا کاهش می دهد. یکی از اجزای GSE اسید گالیک است که مطالعات حیوانی و آزمایشگاهی نشان داده است که می تواند از تشکیل فیبریل ها توسط پپتیدهای بتا آمیلوئید جلوگیری کند.

خوشه هایی از پروتئین های بتا آمیلوئید در مغز مشخصه بیماری آلزایمر است . مطالعات حیوانی نشان داده است که GSE ممکن است از از دست دادن حافظه جلوگیری کند، وضعیت شناختی و سطح آنتی اکسیدان مغز را بهبود بخشد و ضایعات مغزی و خوشه های آمیلوئید را کاهش دهد .

یک مطالعه 12 هفته ای بر روی 111 سالمند سالم نشان داد که مصرف روزانه 150 میلی گرم GSE باعث بهبود توجه، زبان و حافظه فوری و تاخیری می شود . با این حال، مطالعات انسانی در مورد استفاده از GSE در بزرگسالان دارای نقص حافظه یا شناختی از قبل وجود ندارد.

خلاصه

GSE پتانسیل مهار بسیاری از ویژگی های دژنراتیو زوال مغز و شناختی را نشان می دهد. با این حال، مطالعات انسانی بیشتری مورد نیاز است.

می تواند عملکرد کلیه را بهبود بخشد

کلیه های شما به ویژه در معرض آسیب اکسیداتیو هستند که اغلب غیر قابل برگشت است. مطالعات حیوانی نشان داده است که GSE ممکن است با کاهش استرس اکسیداتیو و آسیب التهابی، آسیب کلیه را کاهش دهد و عملکرد را بهبود بخشد. در یک مطالعه، به 23 نفر مبتلا به نارسایی مزمن کلیه، روزانه 2 گرم GSE به مدت 6 ماه داده شد و سپس با یک گروه دارونما مقایسه شد. پروتئین ادرار 3 درصد کاهش یافت و فیلتراسیون کلیه 9 درصد بهبود یافت.

این بدان معناست که کلیه‌های گروه آزمایش بسیار بهتر از کلیه‌های گروه دارونما قادر به فیلتر کردن ادرار بودند (منبع مورد اعتماد 32).

خلاصه

GSE ممکن است از آسیب ناشی از استرس اکسیداتیو و التهاب محافظت کند، بنابراین سلامت کلیه ها را ارتقا می دهد.

می تواند رشد عفونی را مهار کند

GSE خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی امیدوار کننده ای را نشان می دهد. مطالعات نشان داده اند که GSE از رشد باکتری های متداول موجود در غذا، از جمله کمپیلوباکتر و E. coli، که هر دو اغلب مسئول مسمومیت غذایی شدید و ناراحتی های شکمی هستند، جلوگیری می کند. در مطالعات آزمایشگاهی، GSE 43 سویه باکتری استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به آنتی بیوتیک را مهار می کند. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *