تناسب اندام و تغذیه

راه های ترک قند

راه های ترک قند

راه های ترک قند : ممکن است تعجب کنید اگر بدانید که یک فرد متوسط در ایالات متحده روزانه 22 قاشق چایخوری شکر مصرف می کند – بیش از سه برابر مقدار پیشنهادی انجمن قلب آمریکا (AHA). در واقع به سلامتی شما آسیب می رساند و شما را برای چاقی، دیابت نوع 2 و بیماری قلبی آماده می کند

اما ترک قند می تواند سخت باشد. نیکول آونا، متخصص علوم اعصاب، دکترا، به Health گفت: اجتناب از آن سخت است زیرا در بسیاری از غذاها پنهان می شود و به لطف افزایش انتقال دهنده عصبی دوپامین پس از ورود آن به بدن، صدایی تقریبا اعتیادآور ایجاد می کند. آونا نویسنده کتاب چرا رژیم ها شکست می خورند (چون شما به شکر معتاد هستید). کاهش قند یکی از گرایش های غذایی است که ارزش امتحان کردن را دارد. همه چیز را در مورد چگونگی ترک قند و آنچه می توانید برای حفظ تعهد خود بیابید.

قند چگونه بر بدن تأثیر می گذارد

وقتی غذاهای شیرین و پر کربوهیدرات می خورید، بدن انسولین ترشح می کند، هورمونی که در پانکراس تولید می شود. انسولین برای تثبیت سطح قند خون شما عمل می کند. افزایش مواد شیمیایی مغز دوپامین و سروتونین، که به عنوان مواد شیمیایی “احساس خوب” نیز شناخته می شود، چیزی است که به شما عجله قند می دهد. بریتانی کوهن، متخصص تغذیه، متخصص تغذیه در شهر نیویورک، گفت: وقتی سطح قند خون کاهش می‌یابد، باعث برعکس می‌شود – سقوط قند، که شما را خسته، مه‌آلود و تحریک‌پذیر می‌کند.
راه های ترک قند : علاوه بر این، خوردن بیش از حد انواع خاصی از قندها می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود. به گفته Avena، شکر 16 کالری در هر قاشق چای خوری دارد.1 ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما می تواند به سرعت صدها کالری را بدون ارائه هیچ ارزش غذایی به بدن برساند. کالری اضافی خطر چاقی را افزایش می دهد که به نوبه خود شما را در معرض ابتلا به دیابت نوع 2 قرار می دهد.
یک مطالعه در سال 2013 نشان داد که به ازای هر 150 کالری شکر افزوده مصرف شده در یک جمعیت – معادل یک قوطی نوشابه – شیوع دیابت در جمعیت 1.1٪ افزایش می یابد. همچنین تحقیقاتی وجود دارد که قند را با بیماری قلبی مرتبط می کند. یک مطالعه در سال 2014 از JAMA: Internal Medicine نشان داد که هر چه فرد قند افزوده بیشتری مصرف کند، احتمال مرگ در اثر بیماری قلبی بیشتر است. (منبع)
لطفا مقالات مرتبط دیگر را مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *