آرایشی و زیبایی

درمان آکنه با بنزوئیل پروکساید

درمان آکنه با بنزوئیل پروکساید

درمان آکنه با بنزوئیل پروکساید : بنزوئیل پراکسید یک ماده شناخته شده برای مبارزه با آکنه است. این ماده در ژل‌های بدون نسخه (OTC)، پاک‌کننده‌ها و درمان‌های لکه‌ای موجود است، این ماده در غلظت‌های مختلف برای جوش‌های خفیف تا متوسط ​​وجود دارد.

در حالی که بنزوئیل پراکسید می تواند به طور موثری از شر باکتری ها و سلول های مرده پوست که منافذ شما را می بندند خلاص شود، اما محدودیت هایی دارد. بیایید مزایا و معایب و زمان صحبت با یک متخصص پوست (متخصص مراقبت از پوست) را پوشش دهیم، اگر محصولات OTC کار را انجام نمی دهند.

آیا بنزوئیل پراکسید برای آکنه مفید است؟

بنزوئیل پراکسید برای درمان و پیشگیری از آکنه با از بین بردن باکتری های زیر پوست، و همچنین کمک به منافذ پوست در از بین بردن سلول های مرده پوست و چربی اضافی (چربی) عمل می کند.

بنزوئیل پراکسید برای جوش صورت

بنزوئیل پراکسید به‌ویژه برای آکنه‌های التهابی که با برجستگی‌های قرمز رنگ حاوی چرک – پوسچول‌ها، پاپول‌ها، کیست‌ها و گره‌ها – به جای جوش‌های سرسفید و سرسیاه مشخص می‌شود، خوب عمل می‌کند.

بنزوئیل پراکسید برای آکنه کیستیک

آکنه کیستیک جدی ترین شکل آکنه در نظر گرفته می شود که درمان آن را نیز سخت می کند.

با برجستگی های سخت زیر سطح پوست مشخص می شود. در حالی که این جوش ها ممکن است در عمق خود چرک داشته باشند، شناسایی “سرهای” برجسته دشوار است.

باکتری P. acnes یکی از عوامل ایجاد آکنه کیستیک است که بنزوئیل پراکسید ممکن است به درمان آن در ترکیب با داروهای تجویزی کمک کند.

اگر این نوع آکنه دارید، برای بهترین گزینه های درمانی خود با یک متخصص پوست مشورت کنید.

بنزوئیل پراکسید برای جوش های سر سیاه و سرسفید

جوش های سرسیاه و سرسفید هنوز آکنه محسوب می شوند. با این حال، آنها به عنوان غیر التهابی طبقه بندی می شوند زیرا برجستگی های قرمز رنگ مرتبط با سایر انواع جوش های آکنه را ایجاد نمی کنند. ممکن است با هر دوی این نوع آکنه سر و کار داشته باشید و ممکن است تعجب کنید که آیا می توانید از بنزوئیل پراکسید برای لکه های غیر التهابی نیز استفاده کنید. در حالی که بنزوئیل پراکسید می تواند به درمان چربی و سلول های مرده مهارتی که منافذ شما را می بندد کمک کند، این ممکن است بهترین گزینه درمانی موجود برای جوش های سرسیاه و سرسفید نباشد. درمان آکنه با بنزوئیل پروکساید

عوارض استفاده از بنزوئیل پراکسید بر روی پوست

بنزوئیل پراکسید در حالی که برای اکثر افراد بی خطر است، می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. این مورد به ویژه زمانی که برای اولین بار شروع به استفاده از محصول می کنید بیشتر می شود.

ممکن است استفاده از آن یک بار در روز مفید باشد و اگر پوست شما می تواند آن را تحمل کند، به مرور زمان استفاده از آن را افزایش دهید. همچنین می توانید با شروع با غلظت کمتر عوارض جانبی را به حداقل برسانید.

در مورد عوارض جانبی زیر و اقدامات احتیاطی استفاده از بنزوئیل پراکسید برای آکنه با یک متخصص پوست صحبت کنید.

عوارض پوستی

بنزوئیل پراکسید با لایه برداری از پوست برای خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست، چربی بیش از حد و باکتری هایی که ممکن است در زیر آن گیر کرده اند، عمل کند.

چنین اثراتی می تواند منجر به خشکی و همچنین قرمزی و لایه برداری بیش از حد شود. همچنین ممکن است متوجه خارش و سوزش عمومی در محل استفاده شوید.

اگر آفتاب سوختگی دارید از بنزوئیل پراکسید استفاده نکنید.

لباس و موی لکه دار

بنزوئیل پراکسید برای رنگ کردن لباس و مو شناخته شده است. اطمینان حاصل کنید که پس از هر بار استفاده، دست های خود را کاملا بشویید.

همچنین ممکن است قبل از تمرین برنامه را حذف کنید تا محصول را از طریق عرق به مو و لباس خود منتقل نکنید.

واکنش های آلرژیک

در حالی که واکنش های آلرژیک ناشی از بنزوئیل پراکسید نادر در نظر گرفته می شود، اما هنوز امکان پذیر است. اگر نواحی تحت درمان قرمزی و سوزش دارند، فوراً استفاده از محصول را متوقف کنید.

اگر تورم شدید و مشکلات تنفسی دارید، باید فوراً به اورژانس مراجعه کنید، زیرا ممکن است نشانه‌های واکنش آلرژیک باشد. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *