دسته‌بندی نشده

تخلیه جوشهای کیستی در خانه

تخلیه جوشهای کیستی در خانه

تخلیه جوشهای کیستی در خانه : آکنه کیستیک شدیدترین نوع آکنه است. متأسفانه، از بین بردن این نوع کیست التهابی نیز به تنهایی دشوارترین است. اکثر کیست ها سر ندارند. آنها در عمق پوست شما در اطراف فولیکول های مو قرار دارند. کیست های اپیدرموئید ترکیبی از روغن (سبوم) و باکتری هستند که در این ناحیه به دام می افتند.

تخلیه جوشهای کیستی در خانه

این باعث ایجاد برجستگی های بدنام پر از مایع می شود. اگر تحریک شوند، ممکن است دردناک شوند. آنها همچنین می توانند در اثر تورم قرمز شوند.

مانند سایر انواع آکنه، شما نباید سعی کنید کیست را فشار دهید تا آن را “ترک کنید”. اما کارهایی وجود دارد که می توانید در خانه انجام دهید که می تواند به بیرون آمدن کیست از عمق پوست شما کمک کند تا خود به خود بیرون بیاید. این فرآیند زمان می برد، بنابراین در انتظار نتایج صبور باشید.

کیست های آکنه به خودی خود خطرناک نیستند، اما اگر آنها را انتخاب کنید ممکن است عفونی شوند. درمان‌های خانگی ممکن است به شما کمک کند تا بدون خطر عفونت و جای زخم از شر کیست خلاص شوید.

هرگز کیست را فشار ندهید

در حالی که ممکن است بخواهید کیست خود را باز کنید، هرگز نباید این کار را با فشار دادن یا چیدن آن انجام دهید. اکثر کیست ها تقریباً غیرممکن است که فقط با انگشتان خود را فشار دهید. به علاوه، می‌توانید باکتری‌ها و سبوم را به عمق فولیکول‌های مو بفرستید و باعث پخش شدن مواد و ایجاد کیست‌های بیشتر شود. چیدن پوست شما نیز خطر ایجاد جای زخم را افزایش می دهد. به جای باز کردن کیست، درمان‌های خانگی را امتحان کنید که ماده محبوس شده در منافذ مسدود شده را تشویق می‌کند تا از آن خارج شود.

تکنیک های پاکسازی

در حالی که سعی می کنید از شر کیست خلاص شوید، رعایت روال منظم پاکسازی خود بسیار مهم است. این بدان معناست که صورت خود را دو بار در روز تمیز کنید و روزانه حمام کنید. همچنین ممکن است شستن ملایم کیست را به تنهایی تا سه بار در روز در نظر بگیرید.

همچنین هنگام شستن صورت خود از پاک کردن کیست خودداری کنید. این می تواند ناحیه را تحریک کند و آن را بیشتر ملتهب کند. به نوبه خود، کیست را بیشتر قابل توجه می کنید. هنگام شستن صورت خود از حرکات دایره ای و ملایم استفاده کنید، به خصوص اگر از پاک کننده های لایه بردار استفاده می کنید.

کمپرس گرم

هنگامی که ناحیه اطراف کیست تمیز شد، یک کمپرس گرم روی آن ناحیه قرار دهید. گرما و رطوبت به ترغیب ماده به دام افتاده کمک می کند تا بدون نیاز به ترکیدن کیست از فولیکول مو خارج شود. همچنین می توانید از یک دستمال شستشوی نرم و گرم و مرطوب برای نتایج مشابه استفاده کنید. در هر صورت، می توانید از این روش تا سه بار در روز و هر بار به مدت پنج تا ده دقیقه استفاده کنید تا کیست تخلیه شود.

یخ برای التهاب

نگاه کردن به کیست معمولا بیشتر از دردناک بودن آن آزاردهنده است. با این حال، این کیست ها می توانند ملتهب (متورم) شوند. اگر مدام کیست را بخارید یا بخرید، به ویژه در معرض خطر هستید. علائم کیست ملتهب شامل قرمزی و تورم است. کیست همچنین ممکن است بزرگ شود. می توانید از یخ برای درمان التهاب بین کمپرس گرم برای زهکشی استفاده کنید.

در حالی که گرما به خلاص شدن از شر مواد به دام افتاده در فولیکول مو کمک می کند، یخ می تواند به کاهش قرمزی و تورم کمک کند. به نوبه خود، کیست ممکن است در اندازه و ظاهر کلی کاهش یابد. یخ همچنین می تواند به هر دردی که ممکن است ایجاد شود کمک کند.

کیست در پشت شما

در حالی که ممکن است بیشتر نگران دیده شدن کیست روی صورت خود باشید، این نوع آکنه در مناطقی مانند کمر شما رایج است. کیست های اپیدرموئید می توانند در هر جایی از بدن شما به جز قسمت پایین دست و پا ایجاد شوند.

از نظر لجستیکی، بیرون آوردن کیست از پشت کمی چالش برانگیزتر است. شما می توانید از همان روش های درمان خانگی برای صورت خود استفاده کنید. از آنجایی که دیدن جوش در پشت شما سخت است، باید احتیاط بیشتری کنید. همچنین می‌خواهید از خاراندن روی کیست خودداری کنید.

برای مناطقی از کمر که دسترسی به آنها سخت است، به جای آن از شوینده بدن با بنزوئیل پراکسید استفاده کنید. همچنین می توانید از یک متخصص زیبایی یا متخصص پوست و مو استفاده کنید. آنها می توانند به برداشتن کیست از پشت شما بدون استفاده از مواد شیمیایی خشن کمک کنند. (منبع)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *