آرایشی و زیبایی

التهاب و تحریک بیش از حد پوست

التهاب و تحریک بیش از حد پوست

التهاب و تحریک بیش از حد پوست : کهیر، پسوریازیس، اگزما، درماتیت و روزاسه اغلب در نتیجه التهاب هستند، اما مطالعات همچنین نشان می‌دهند که وقتی مغز شما بیش از حد کار می‌کند، در واقع می‌تواند توانایی‌های محافظتی پوست شما را به خطر بیندازد.

به عبارت دیگر، استرس تنظیم و متعادل ماندن پوست را سخت‌تر می‌کند. جای تعجب نیست که ممکن است در طول یک هفته بی خوابی یا پس از یک مشاجره شدید، دچار سکته اضافی شوید. التهاب همچنین می تواند باعث آکنه شود. اما به یاد داشته باشید، برخی از بیماری های پوستی مانند روزاسه نیز می تواند شبیه آکنه باشد. مهم است که قبل از درمان شرایط به تفاوت توجه کنید، از جمله اینکه آیا تحریک شما نتیجه استرس، آلرژی یا یک محصول مضر است.

مبارزه با التهاب استرس با از بین بردن علت شروع می شود. پیدا کردن دلیل دقیق استرس ممکن است دشوار یا غیرممکن باشد، اما هنوز راه هایی برای مهار آتش با غذا، ورزش یا درمان وجود دارد.

افزایش تولید چربی و آکنه

چه ترس قریب‌الوقوع هفته فینال یا دلشکستگی خود به خودی، همه ما احتمالاً از یک یا دو جوش سرسخت رنج برده‌ایم. استرس با آکنه ارتباط زیادی دارد، به خصوص برای زنان. این می تواند سیگنال های عصبی پوست ما را با هم مخلوط کند و باعث عدم تعادل هورمون ها و مواد شیمیایی شود که باعث افزایش تولید چربی می شود.

در حالی که حذف کامل استرس از معادله تقریبا غیرممکن است، راه هایی برای غلبه بر آن وجود دارد. ترفندهای کاهش استرس 5 و 10 دقیقه‌ای را در دسترس داشته باشید و تکنیک‌های طولانی‌تر مدیریت استرس مانند ورزش را امتحان کنید تا توانایی بدن خود را برای سازگاری افزایش دهید. و اکثر آکنه ها به درمان های موضعی نیز واکنش نشان می دهند. ماده مخفی در محبوب ترین محصولات ضد آکنه ما اغلب یک اسید بتا هیدروکسی است که به نام اسید سالیسیلیک شناخته می شود.

این ماده شیمیایی محلول در روغن برای رفع گرفتگی و تمیز کردن به خوبی به منافذ نفوذ می کند، اما این بدان معنا نیست که از مجموعه مضرات خود معاف است. اسید سالیسیلیک بیش از حد یا خیلی قوی می تواند پوست شما را خشک و حتی تحریک کند. بنابراین با در نظر گرفتن کاربرد دقیق، درمان‌های لکه‌های شبانه برای هدف قرار دادن مناطق مشکل‌دار بدون آسیب رساندن به پوست در نواحی اطراف مفید هستند.

مومی شدن پوست سر، ریزش مو و پوسته شدن ناخن ها

هیچ راهی برای تجربه استرس وجود ندارد. آیا تا به حال ناخودآگاه موهایتان را کشیده اید، ناخن هایتان را جویده اید یا هر دو را چیده اید؟ این می تواند هورمون استرس، کورتیزول، باشد که واکنش جنگ یا گریز بدن شما را تحریک می کند. التهاب و تحریک بیش از حد پوست

با این حال، قبل از اینکه تصور کنید این استرس است، ممکن است بخواهید با یک متخصص پوست و پزشک مشورت کنید تا سایر مشکلات احتمالی را رد کنید. به عنوان مثال، پوسته پوسته شدن یا مومی شکل می تواند اگزما باشد. یا ریزش مو یا پوسته شدن ناخن ها می تواند به دلیل تغذیه ناکافی ناشی از حذف وعده های غذایی باشد.

در حال حاضر، برای جلوگیری از آسیب بیشتر به پوست و پوست سر، از دوش بسیار داغ خودداری کنید. با هدف ورزش منظم و خوردن یک رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی از میوه ها و سبزیجات، قوام بیشتری را به روز خود بیاورید. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *