آرایشی و زیبایی

آیا مرطوب کننده با SPF کافی است؟

spf and moisturizer

آیا مرطوب کننده با SPF کافی است؟ پاسخ به این سوال بله است – یک مرطوب کننده با SPF کافی است. اما با یک هشدار همراه است. تا حد زیادی موثر بودن آن بستگی به این دارد که آیا از محصول – یا هر محصول SPF واقعاً به درستی استفاده می کنید یا نه. متأسفانه بسیاری از مردم این کار را نمی کنند. خوشبختانه ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم و حقایق مربوط به مرطوب کننده های SPF و نحوه استفاده صحیح از آنها را توضیح داده ایم.

مرطوب کننده های دارای SPF تست شده اند

مرطوب‌کننده‌های دارای SPF (یا مرطوب‌کننده‌های SPF) کافی هستند – در صورت استفاده از مقدار مناسب از پوست شما محافظت می‌کنند (بعداً به آن خواهیم پرداخت). به این دلیل که مرطوب‌کننده‌های SPF، مانند تمام محصولات SPF، باید مطابق با استانداردهای سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) آزمایش شوند.

همانطور که یکی از متخصصان پوست دکتر هادلی کینگ بسیار شیوا بیان می کند، “اینطور نیست که یک ضد آفتاب با SPF مشخصی مصرف کنند و سپس آن را با مرطوب کننده رقیق کنند – محصول نهایی باید برای تعیین SPF آن آزمایش شود.”

در واقع مرطوب کننده های دارای SPF توسط FDA تنظیم می شوند. مرطوب‌کننده‌های SPF، مانند ضدآفتاب‌ها، در واقع به عنوان داروهای بدون نسخه توسط FDA طبقه‌بندی می‌شوند. این در مورد تمام محصولات SPF صادق است – برای مثال آرایش با SPF.

همه ضدآفتاب ها و محصولات SPF باید تحت آزمایشات تنظیم شده FDA قرار بگیرند تا ارزش SPF خود را ثابت کنند و مشخص کنند که آیا محصول محافظت طیف گسترده ای را ارائه می دهد یا خیر. SPF معیاری برای محافظت در برابر اشعه UVB است و طیف گسترده نشان دهنده محافظت در برابر اشعه UVA است. هر دو اشعه UVB و UVA مسئول آسیب خورشید و پوست هستند. هر مرطوب‌کننده‌ای با SPF که انتخاب می‌کنید باید محافظت خاصی با SPF داشته باشد (بسیاری از کارشناسان حداقل 15 یا 30 را توصیه می‌کنند) و محافظ طیف گسترده.

moisturizer with spf

خطا در استفاده از مرطوب کننده دارای SPF

اکنون می‌دانید مرطوب‌کننده‌های دارای SPF کافی هستند. اما بسیاری از مواردی که در مورد اینکه چرا مردم فکر می کنند کافی نیستند به این واقعیت مربوط می شود که مرطوب کننده های SPF به درستی استفاده نمی شوند. مردم زمانی تقصیر را به گردن محصول انداخته اند که واقعاً این موضوع مربوط به نحوه استفاده از آن محصول بوده است.

اخیراً دو مطالعه در مورد استفاده از مرطوب کننده دارای SPF انجام شده است، یکی از مجله Plos One و دیگری از دانشگاه لیورپول. شما می توانید مقالات زیادی را به صورت آنلاین با استناد به این دو مطالعه پیدا کنید و مقالات اغلب می گویند که مطالعات ثابت می کند که مرطوب کننده دارای SPF کافی نیست. اما در واقع این چیزی نیست که مطالعات نشان دادند. در عوض، هر دو دریافتند که مردم به اندازه کافی از آن کرم با SPF استفاده نمی‌کنند. در مطالعه Plos One، افراد به طور خاص ناحیه اطراف چشم خود را از دست داده بودند. و در مطالعه دانشگاه لیورپول، افراد تمایل به استفاده آزادتر از کرم ضد آفتاب نسبت به مرطوب کننده دارای SPF داشتند.

بنابراین پاسخ دوباره به این سوال که آیا مرطوب کننده با SPF کافی است؟ این است که مرطوب کننده های دارای SPF کافی هستند و باید مطمئن شوید که به اندازه کرم ضد آفتاب از آنها استفاده کنید و آن را به تمام نقاط در معرض نور – صورت، گردن، سینه، دست ها و غیره بمالید.

چه مقدار مرطوب کننده دارای SPF کافی است؟

البته سوال طبیعی بعدی این است که چقدر کافی است؟ با توجه به بنیاد سرطان پوست، شما باید از این موارد استفاده کنید: «معادل یک لیوان شات (دو قاشق غذاخوری) ضد آفتاب برای نواحی در معرض دید صورت و بدن – یک عروسک به اندازه نیکل به تنهایی روی صورت».

و در مورد این آمار از آکادمی پوست آمریکا فکر کنید “بیشتر مردم فقط 25 تا 50 درصد از مقدار توصیه شده ضد آفتاب را استفاده می کنند”.

بنابراین دفعه بعد که مرطوب کننده یا ضدآفتاب خود را با SPF استفاده می کنید، در انتخابتان بیشتر میتوانید فکر کنید. (منبع)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *