آرایشی و زیبایی

آیا اسید فرولیک عوارض جانبی دارد؟

آیا اسید فرولیک عوارض جانبی دارد؟ به طور کلی، اسید فرولیک برای اکثر انواع پوست بی خطر است. با این حال، اگر پوست حساسی دارید، ایده خوبی است که مقدار کمی از محصول را قبل از موعد آزمایش کنید، درست مانند هر محصول جدید مراقبت از پوست.

آیا اسید فرولیک عوارض جانبی دارد؟

همچنین احتمال ایجاد واکنش آلرژیک به اسید فرولیک وجود دارد. این به دلیل ماده ای است که از آن مشتق شده است. به عنوان مثال، اگر به سبوس حساسیت دارید، ممکن است به اسید فرولیک مشتق شده از این منبع گیاهی حساس باشید.

در صورت بروز هر یک از عوارض جانبی زیر، باید استفاده از محصولات حاوی اسید فرولیک را متوقف کنید:

 • سرخی
 • کهیر
 • کندوها
 • خارش
 • لایه برداری پوست

اسید فرولیک را از کجا می توانم پیدا کنم؟

اگر می خواهید فواید بالقوه اسید فرولیک برای پوست را امتحان کنید، به دنبال سرمی باشید که حاوی اسید فرولیک و ویتامین C باشد.

برخی از گزینه های محبوب عبارتند از:

 • سرم ویتامین C 20% DermaDoctor Kakadu C با اسید فرولیک و ویتامین E. این سرم یکپارچه به صاف کردن خطوط و چین و چروک ها کمک می کند و در عین حال بافت کلی پوست، خاصیت ارتجاعی و آبرسانی را نیز بهبود می بخشد. برای بهترین نتیجه هر روز صبح استفاده کنید.
 • پد لایه برداری ویتامین C درما داکتر کاکادو C با اسید فرولیک و ویتامین E. سرم معرفی شده در بالا نیز در یک نسخه لایه بردار خانگی برای استفاده روزانه ارائه می شود. اگر به دنبال خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست برای داشتن پوستی صاف تر هستید، ممکن است به لایه برداری علاقه بیشتری داشته باشید.
 • سرم پاور پیتر توماس راث Potent-C. گفته می شود این سرم دو بار در روز حاوی سطوح ویتامین C بیش از 50 برابر بیشتر از سرم های سنتی است. سپس فرولیک اسید کارایی این ویتامین C قوی را برای نتایج ضد پیری بیشتر تقویت می کند.
 • سرم پترادرما سی حاوی ویتامین های C، E، B، اسید فرولیک و اسید هیالورونیک. این سرم با رتبه بالا دارای یک پانچ غنی از آنتی اکسیدان است. همچنین حاوی اسید هیالورونیک برای تقویت تولید کلاژن است.
  اسید فرولیک زمانی که به صورت موضعی از طریق سرم یا لایه بردار استفاده می شود، مؤثرتر عمل می کند.

اما اگر به مکمل‌های حاوی اسید فرولیک علاقه دارید، می‌توانید اسید ترانس فرولیک Source Naturals را بررسی کنید. به نظر می رسد این تنها شکل مکمل اسید فرولیک موجود در بازار در حال حاضر باشد. اگر یک بیماری زمینه‌ای دارید یا از داروهای بدون نسخه یا بدون نسخه استفاده می‌کنید، قبل از مصرف مکمل‌های جدید با پزشک خود مشورت کنید.

در پایان

اسید فرولیک یک آنتی اکسیدان است که اثرات آنتی اکسیدان های دیگر را تقویت می کند. هنگامی که در محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود، با کاهش ایجاد خطوط ریز، لکه ها و چین و چروک به محافظت از یکپارچگی کلی پوست کمک می کند. اگر می‌خواهید اسید فرولیک را امتحان کنید، آن را در یک فرمول سرم موضعی که حاوی آنتی‌اکسیدان‌های دیگری نیز می‌باشد، در نظر بگیرید. (منبع)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *